Bez Çanta

BEZ ÇANTA

Plastik çantaların vermiş olduğu zararları en aza indirerek çevreye dostluk, eco-dostu, ve doğada dostluk, çevrede minimal zarar ve atık bırakmayı hedefleyen bir çanta imalatı sonunda gerçekleşti. Nasıl mı ?

BEZ ÇANTA NASIL ÜRETİLİR?


Ham maddesi pamuk ve dokusu şeffaf özellikte olan bez çanta piyasaya sürüldü. Bu bez çantalar anti bakteriyel olmak üzere geri dönüştürülebilir ve doğada tamamen yok olabiliyorlar. Daha birçok avantajı olmakla beraber tek seferde ömrü bitmeyen, kullanımı uzun süreli olan ve dikiş kalitesine bağlı olarak kilolarca ağrılığı taşımakta sınır tanımayan bir üretim söz konusudur. Hatta diğer poşet üretimlerine nazaran bez çantada tüketicileri haberdar etmek amacıyla, çantaların köşe uçlarında etiketler vardır ve bu etiketler çevre dostu ve eco-sağlık yazılarıyla işaretlidir. İmalat firmaları ne denli çalıştıklarını göstererek yararlı bir fikir üretmiş olmuşlardır. En azından müşteri neyi neden aldığını konusunda bilinçsiz olmuyor. Avrupa ülkelerinde bile böyle bir uygulama yoktur.

BEZ ÇANTA KULLANIMININ ÖNEMİ

Türkiye'de piyasaya sunulan bez çantası için son derece önem kaydeden bir durum olduğunu söylemekten kendimizi geri çekmiyoruz. İmkanlar geliştikçe yaptığımız işler de teknolojilerle kendini göstermekte. Hem bir diğer çanta üretimlerinde doğanın verdiği nimetleri öyle katlettik ki adeta bir felaketi dünyaya sebep olduk Bu yüzden artık bez çanta kullanımı topluma alıştırılmalı düşüncesi tüm imalat firmalarında desteklenir oldu. Böylelikle bez çanta üretimi birinci sırada yerini aldı.