Market poşeti

Plastik Market Poşeti Modelleri

0546 220 31 47  ve 0212 801 82 48  nolu Poşet Sipariş numaralarımızdan bizlere her gün kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Tim Ambalaj

 

Dünyada market sektörüne önem veren bir ülke varsa oda ABD’dir. Türkiye market sektöründe bir ilerlemeye gidilmenin yollarını aramayla dursun, ABD market poşetlerine kıyasla öncelik gıdaların taşınmasından tutun, ambalaj malzemesi kullanma zorunluluğu ve çevre hassasiyetinin yanında büyük, küçük tüm market zincirlerinin denetleme ve çevre sağlığı için ihbar ve şikâyet müessesesinin etkinliği sağlamıştır.

Türkiye’nin de ambalaj konusunda hakkını yememek gerek fakat bu hassasiyeti market poşet imalatında da görmek istememizin bir sakıncası olduğunu düşünmüyoruz. Hala market poşet kullanımı açısından çalışmaları çok cılız kalmaktadır. Oysa gelişen teknolojiyi küçümsememek gerek, ne çok yenilikler yapılabilir. Yeter ki doğru bir analiz market zincirlerinde baş göstersin. Çünkü sağlık göz ardı edilecek bir konu değil. Tüketiciler günlük olarak her marketten aldığı ürünlerin içeriğiyle endişelerini az da olsa giderebildiyse bu market poşetlerinde de neden olmasın. Türkiye market poşet fiyatlarında iyileştirme yapacağına, market poşeti kullanımını yasaklaması gerek yâda en azından market poşetleri yerine çoğu market zincirinde kâğıt veya doğada parçalanabilir nitelikteki yapıya sahip poşet üretimi gerçekleşme yoluna gidilmesine ön ayak çalışmalar düzenlemiş olsa, imalat sektörü mecburen bu yeniliklere uyacaktır. Fakat bu süreç içinde ilgili kuruluşlar gıda denetimiyle market poşetlerini özdeştirmeleri gerektiğini düşünüyoruz. Çünkü yıllardır alışagelen bir sistemi öyle hemen yerle yeksan etmek kolay değil, Tüketicilerimizi bilinçlendirerek market poşetlerin kullanımı yönünde azaltmalar planlandığı gibi gelişecektir.

Baskılı Poşet İmalatı

BASKILI POŞET

0546 220 31 47  ve 0212 801 82 48  nolu Poşet Sipariş numaralarımızdan bizlere her gün kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Tim Ambalaj

 

Dünya, poşet sektöründe çığır açacak bir üretimin artık mevcut olduğunu söylüyor. Baskılı poşetler kendi çapında dünyaya açılırken kimi sektörlere göre yeniliklerin olmaması düşünülemezdi. Poşet imalatı gerçekleştiren girişimci ruhuyla adeta tüketiciye hitap eden ve özellikle reklam mahiyetinde olan bu poşetlerin zamanla diğer poşetleri gölgede bırakmıştır.

Gerçi böyle bir revizyona ihtiyaç var mıydı tartışılır ancak teşvik açısından oldukça yerinde bir ilerleme kaydedilmişti. Adından da anlaşıldığı gibi poşetlerin üzerine firmanın adı, adresi, telefonu varsa logosu, e-mail ve web adresini baskı halinde,  görsel obje kullanarak sunmaları ayrı bir avantajdı. En dikkat çekici olması sektörlerinin yıllara sirayet etmesiydi. Devamlılığını koruması ve en ucuz şekilde reklamlarının yapılıyor olması baskılı poşet önündeki en iyi atılımdı. Tabi bununla da sınırlı kalınmamıştır. Baskılı poşetlerin farklı renklerde basılması, istenilen mesajların da poşetlerde yer alması da bir diğer özellikti. Hal böyleyken tüketici baskılı poşet kullanmaktan kendini alamamakta haklıydı. Fakat en az poşet üretimi kadar baskılı poşetlerde ploetin petrol türevi gibi işlev görüyordu. Ham maddesinde bir değişiklik söz konusu değildi. Kullanılan takviye maddesi ise sadece baskılı poşetin mukavemetiyle alakalı bir durumdu. Yani yırtılma, aşınmanın baskılı poşetlerde olmaması hedeflenmişti.

Demem o ki; Baskılı poşetlerin avantajlarının, kullanıma teşvik edilmesiyle zararların en aza indirilmesiyle bir bağlantısının olmadığıdır. Dünya çığır aştığını sektör açısından düşünebilir lakin tüketici ve hatta imalat sektörü için asıl çığır poşetin zararlarını tamamen yok edecek bir çözüm bulmasıyla oluşur.

market poşeti

Market Poşeti Modellerinde Kaliteli Ürünler Dikkat Çekiyor

0546 220 31 47  ve 0212 801 82 48  nolu Poşet Sipariş numaralarımızdan bizlere her gün kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Tim Ambalaj

 

Günlük hayatın her alanında sıklıkla kullanılmakta olan bir üründür poşetler. Birçok çeşit ve türde yer almakta olan bu ürünler arasında sıklıkla kullanılmakta olan market poşeti ilk tercihler arasında yer alıyor. Üzerinde kullanıldığı marketin adının yazılı bulunduğu, reklam içerikli, ürünlere göre değişik ebatlarda üretilmekte olan poşetlere verilen isimdir. Üretiminde genellikle plastik ürünler kullanılmaktadır. Bu nedenle fiyatlandırmaları son derece uygun nitelik taşımaktadır. Fiyatlandırmada büyük bir etkisi olan üzerinde yer alan baskıda kullanılan malzeme, poşetin ebat ve âdeti gibi özellikleridir. Fiyatlandırmanın uygun olması, ilgili poşet türüne olan talebin de giderek artması hususunda oldukça önemli bir faktördür.

Market Poşeti Özellikleri

Geçmişten günümüze bilinen bu plastik madde içeriklerinden üretilmiş olan poşetler, kullanımının ve üretiminin son derece kolay olması, taşınmasının hafif olması, üzerine çeşitli renkler ve de logolar oluyor. Günümüzde baskıların kolay yapılıyor olabilmesi gibi nedenlerden dolayı kullanımı son derece avantaj içermektedir. İlgili market poşetlerinin en önemli özelliği hijyenik olma özelliğine sahip olmasıdır. Hiç kuşkusuz marketten aldığınız herhangi bir üründe en temel nitelik temizliğidir. Bu nedenle son derece güvenilir olan bu poşet türleri taşınabilirlik özelliğini de bünyesine eklemiştir. Genellikle marketler tarafından tercih edilmekte olan bu poşetler üzerine istenilen baskının yapılabiliyor olması da tercih nedenleri arasındadır.

Market Poşeti Modelleri

Çoğu zaman taşıma alanında en büyük gereksinimlerimizden bir tanesi olan poşet türevleri, kullanım alanlarına göre birçok renk ve model içermektedir. Özellikle alışverişlerin en uğrak yeri olarak bilinen marketlerin tamamen kendi formatına göre, çeşitli boyutlarda anlaşmalı bulunduğu poşet fabrikalarından ya da toptancılardan satın aldığı market poşetleri sıklıkla kullanılmakta olan poşet türlerindendir. Renk, yazı tipi, boyutu, logosu tamamen market odaklı olarak belirlenmekte olan bu poşet türlerinin üretiminde baskısı kadar dayanıklılığı da ön plandadır. Gıda ve temizlik ürünlerinin satışının gerçekleştirildiği marketlerde kullanılan bu poşet türleri çoğu zaman ağır ürünlerin taşınmasına yardımcı olmaktadır. Tabi ki ilgili modellerin tercihinde bir başka etken ise içerisinde yer alan ürünü deforme etmeyecek özelliğe ve ebat’a sahip olmasıdır.