BASKILI NAYLON POŞET

BASKILI NAYLON POŞET

     Tüketici olarak hepimizin aklında kalan bir gerçek var! Naylon poşet ve türevlerin ücretli olacağı yıllarca konuşuldu. Ücret uygulaması bazı ülkelerde uygulandı, bazı ülkelerce umursanmadı bile. Türkiye’de bu durum ise uzun zamandır konuşulan bir proje ile gündemde baş gösterdi ve 2018’de yürürlüğe ha girdi ha girecek gözüyle bakarken uygulama süresi ne yazık ki bir yıl uzatıldı ve yeni düzenlemeler ile naylon poşet yapan firmalar imalatlarında düşüşe gitti. Beklenen bir gerçekti ve naylon poşet imalatı bir şekilde üretimde sekteye uğrayacaktı.

Naylon poşet fiyatları düşüş sağlarken üretimde, bu uygulama 1 Ocak 2019 itibarıyla hayatımızdaki yerini aldı. Hoş, günlük ortalama 60 milyon naylon poşet kullandığımızı göz önünde bulundurduğumuzda bu uygulamanın yasaya geçirilmesinde geç bile kaldığı aşikâr. Ancak Dünya Sağlık Örgütü için bu yasa büyük bir adım demek. Kaldı ki bu uygulama bir nebze poşet kullanımına etki etti diyebiliriz. Naylon poşet yapan firmalar bu durumdan memnunken tüketici o kadar memnun olmadı. Naylon poşete verilen 0,25 kuruş adeta 25,00 TL bazında göze battı. Tüketici yıllardır ücretsiz aldığı poşetleri, bir uygulama ile para ödeyerek satın almak zorunda bırakıldı. Bu yüzden naylon poşeti kullanımı çok küçük bir oranda azalış gösterdi. Tüketiciler daha önce stok yaptıkları naylon poşetleri çantalarında taşıyıp market, mağaza vs. alışverişlerde bulundu. İyi bir başlangıç sayılsa da naylon poşetin kullanımı azaltmak için hala farklı çalışmalar yapılmaktadır. Daha önce naylon poşet imalatı değerinde satışa sunuluyordu. Yapılan uygulama neticesinde mağaza, market ve manav gibi alışveriş yapılacak ticaret zincirlerine dağıtımında bile ücret göz önüne alınarak değerlendirildi. Piyasada naylon poşet yapan firmalar, bu durumdan etkilenerek Çevre Sağlık Örgütü ile bağımsız çalışmalar içine girmeyi kendine birincil görev haline getirdi. Naylon poşet imalatı tüm sektör için çok önem arz eden bir durum.  Tüketici ihtiyaçlarını gideren en iyi taşıma aracı olduğunu biliyoruz, naylon poşet dünyaya çığır açan bir ürün ancak doğaya verilen zarar ve insan sağlığı düşünülünce bu gibi uygulamaların hayata geçirilmesi son derece önemlidir. Bizler kafamızı kuma gömmüş birer bireyler olduk, farkındalık oluşturmak adına birçok şey yapmamız gerekirken hiç bir şey yapmıyoruz. Bilinçsizce kullanım ve imhada çok berbat bir hal almışız. Naylon poşet fiyatlarına dikkat çekilmesindeki olayda sanırım, insanların algılarına da sinyal göndermekti. Oysa bu büyük sızma ile olsa yani bir anda poşetin kullanımının yasaklandığını düşünsenize; Ne vahim bir durum olurdu. Alanlarımız daralırdı. Çünkü naylon poşeti istenilen her sektörde kullanabiliyoruz ama eskiden kullanılan kese kağıtlar yada fileler öyle her istenilen eşyayı taşımıyor. Demem o ki naylon poşet kullanımını azaltmak adına yapılan çalışmalardan çok insan sağlığına ve çevreye zarar vermeyecek alternatifler geliştirerek naylon poşet imalat yapmalarıdır. Umarım zamanla bu mümkün hale gelir.

 

Market Poşet, Mağaza Poşeti, Baskılı Poşetler

MARKET POŞETİ

Günümüzde poşet kullanımı yaygınlaştıkça yeni alternatifler geliştirildi. Bez, tela, karton, plastik poşetler gibi perakende zincirlerinin nerdeyse tamamına hitap ederek market poşetleri adı altında toplandı. Bu sayede firmaların markalaşması sağlandı. Firmalar artık rahatlıkla kendilerini tanıtma imkânı buldu. Çünkü her market poşetlerinin tüketici açısından kullanıma teşvik etmesi ile kurumsal kimlik kazanıldı.0546 220 31 47  ve 0212 801 82 48  nolu Poşet Sipariş numaralarımızdan bizlere her gün kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Market poşet nasıl üretilir.

Market poşetin ana üretim sürecine girmesinde plastik poşetler rol oynamaktadır. Bilindiği gibi plastik, naylon poşetlerin ham maddesi petrol ve petrol türevlerinden oluşmaktadır. İmalatında kullanılan makinelerin ısı derecelerinin kontrolü dahilinden bir eleme süzgecinden geçirilerek sağlığı tehdit etmeyen alternatifler uygulanır. Ebat ve genişliği ayarlanınca rulo şeklinde hazır hale getirilir. İçerindeki renk tonunu belirten takviye maddelerde son derece zararsızdır.

Market poşetler kullanım alanı

Her yerde kullanıldığını söylemek mümkün Mesela markaların yollarda taşındığı düşünün! Otobüs, metrobüs, minibüs, otomobilinizde… Market poşetleri sadece marketlerde değil tüm alışveriş merkezlerinde, manav, bakkal gibi birçok yerlerde mevcut. Zaten kurumsal şekilde kimliğinizi en iyi şekilde temsil eden bir poşetin kullanım alanı nasıl sınırlı olabilir ki.

Baskılı Market Torbası Fiyatları firmamız İstanbul’un merkezi semti Bayrampaşa’da bulunmaktadır. İstanbul ilinde bulunmamız hammadde ve sevkiyat maliyetlerimizi düşük tutmamıza ve dolayısı ile sizlere uygun fiyatlı Baskılı Market Torbası Fiyatları sunmamıza yardımcı olmaktadır.

10 yıllık mesleki deneyimimizin yanı sıra 15 kişilik uzman üretim ekibimiz ve geniş çalışma sahasına sahip Plastik Poşet Fabrikamız ile doğru firma ile çalıştığınızı hissedeceksiniz.

Poşet çekim bodinoz makinalarımız, poşet kesim makinalarımız, takviye makinalarımız yeni ve hatasız poşet üretimi konusunda ürettiğimiz ürünlere ekstra kalite katmaktadır.

Baskılı Plastik Poşet piyasasındaki rekabet merdiven altı kalitesiz üretim yapan firmaları da beraberinde getirmiştir. Müşteriler firmaların tesislerini gezerek üretilen referans numuneleri inceleyerek plastik üreticisini tanımalıdır.

Baskılı Market Torbası Fiyatları imalatı için öncelikle poşetin şekli ve ölçüleri belirlenmeli, ardından kaç renk baskı olacağına göre grafik tasarımı yapılmalı ve baskı klişesi hazırlanmalıdır. Klişe firmamıza ulaştıktan sonra poşet üretimine başlanabilmektedir. Poşet imalat süreçleri genellikle 7 gün ile 15 gün arasında değişiklik göstermektedir. Poşet çeşidi, en boy ölçüleri, körük olup olmayacağı, kaç renk baskılı olacağı, atlet, el geçme, yumuşak saplı ve benzeri şekilde poşet tipinin ve diğer etkenler üretim süresinin belirlenmesinde önemli rol oynar. Poşetçi

baskili-poset

Baskılı Poşet Fiyatları

0546 220 31 47  ve 0212 801 82 48  nolu Poşet Sipariş numaralarımızdan bizlere her gün kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Tim Ambalaj

 

İmalat sektörleri, gelişen teknoloji ve yeniliklerin getirdiği avantajlar ile poşetleri daha kaliteli piyasaya sunmanın başarısını sektörel anlamda öne çıkarmıştır.

Nasıl mı? Baskılı poşet adı altında tüm sektörlerde; Kendini kanıtlamış, piyasanın göz bebeği olan baskılı poşetlerimizin, kullanım düzeyi diğer poşetlere nazaran %90 civarındadır. Oysa bu oranın giderek %100 olması son dönemlerde kendini bariz gösterecektir, diyebiliriz. Piyasada tüketici, poşet kullanımının her alanda ihtiyaçları karşılaması ve aslında poşet konusunda son derece hedefe uygun bir strateji geliştirilmesine dikkat çeken bir ürün bulmuşlardı. Bu düşünce büyük oranda baskılı poşet kullanımına teşvik edilmesine yeterdi bile. Peki, tüketicilerin hedefine uygun ama bir o kadar da imalat sektörünün piyasaya dayatmış olduğu hedefler nelerdi?

Bir göz atalım! Baskı denilince akla ilk ne gelir? Resimler, yazılar ve figürler… Bilinçaltımız çok haklıydı. Ürün üzerine istenilen şekilde kaliteli baskı imkânları daha esnek hale getirilip, çeşit çeşit modelleriyle grafiksel ve aksesuar niteliğiyle ürün gamı genişletilmişti. Bir kaç renkle baskılı poşetlerin sabit renkle imalatına son verilmiş artık tüketicinin renk seçimine alternatif sunulmuştu. Ve her şeyden önce sağlam ve dayanıklı oluşu da göz ardı edilmeyip taşınması gerekli olan ürünlerin ağırlığını taşıyacak poşet olmasının yanı sıra baskılı poşet fiyatlarına esneklikte getirildi. Tüm yapılan uygulamalara rağmen baskılı poşet fiyatlarında uçarı bir ücrete gidilmedi. Ve rahatlıkla diyebiliriz ki; Diğer poşetlere göre gelişen hammadde teknolojisi ile baskılı poşetleri tercih etmemek söz konusu değildi.