poşet imalat

Poşet Baskı İmalatı

 POŞET BASKI FİYATI, POŞET BASKI İMALATI

Plastik poşetlerin ücretlendirilmesi ile ilgili yeni kanunlar piyasada faaliyetini sürdürürken tüketici, poşet baskı fiyatındaki artıştan ötürü oldukça endişeli. Çünkü istenen talepleri aynı fiyat bazında karşılanmamaktadır. Bununla beraber poşet imalatı yapan fabrikalarda bu fiyattan etkilenmiştir. Neticede poşet baskı imalatı, müşterinin talebi doğrultusunda gerçekleşiyordu. Bugün müşteri taleplerini es geçmek tamamıyla riskli bir tavırdır. Poşet baskı fiyatları bir yana dursun en önemli olgu; Müşteri için zaten poşetlere uygulanan baskılardır. Baskılarda uyarı ya da mesaj verici logoların olması piyasa içinde geçerli bir arz oranı yarattığı planıydı. Bugün gelinen en dip noktada poşet baskı imalatı kendi içinde de çığır açmıştır.

Her alanda kullanımı ile dikkatleri üzerinde toplamayı başarmış bir üründen bahsediyoruz. Özellikle mağaza ya da market gibi alışveriş kulvarında ebatlar çok önemlidir. Dolayısıyla poşetler, poşet baskısının içeriğinde düşünülen logo ile orantılı olarak küçük /büyük ve mukavvi yeti yüksek ebatlardan oluşan veya geri dönüşümü olan poşetler adı altında minimum satışlar belirlenerek tüketicilere satılıyor ve tüketiciler her mağaza alışverişlerinde bu poşetleri kullanmaktan bir yana dolaplarında yada evin bir köşesinde stok yapıyor. Hepimiz biliyoruz ki stoklar, en çok ev hanımların gözde saklama prensibi ve günden güne poşet imalatlarındaki değişimler ile poşetler çantanın estetik görünümünü aldı. Artık el çantası olarak kullanılan poşetlerin bu durumundan peyderpey faydalanan poşet imalatı sektörü ne yapacağını şaşırmış vaziyette. Genel anlamda biz bugün bili elimizde poşetleri taşıyarak markete ekstra görünürlük kazandırıyoruz. Ve dahası, bunu yaparken markete 25 kuruş ödüyoruz. Fiyatlar çok uçuk gelmemeye başladı. Neresinden tutarsak hesabı, poşet baskı yâda poşet baskı fiyatına yönelik her yeniliğin fırsatını kaçırmıyorlar. Hal böyle olunca poşet baskı imalatı son derece makul bir orantının üstünde üretime sunuldu. Üretimle beraber tüketimin yoğun olduğu poşet akımını destekleyen herkesin bir projesi oluştu. Poşet için daha yeni projeler ile piyasada var olmak birincil görev haline geldi.

poşet imalat

istanbul baskılı plastik poşet

Poşetler, 80’li yılların ortalarına doğru alış/verişte kullanılmaya başlandı. 90’lı başlarına gelindiğinde ise hızla yaygınlaştı ve alış/veriş dünyamızın bir parçası oldu. Oysa doğaya ve insan hayatına sayısız zararı olan Naylon poşetlerden oluşan çöp birikintilerini ” bile düşünmek ” Ne kadar zararlı bir olguyu sürekli kullanıyoruz.? Sorusunu gündeme getiriyor.

Düşününce 2000 yılının başlarından itibaren yapılan araştırmalarda poşetlerin ancak 400 ile 100 yıl gibi uzun bir sürede toprağa karışabildiği, çevreye kirliliğine ciddi bir sebep olduğu ve buna bağlı birçok sağlık sorunlarını beraberinde getirdiği bilimsel verilerle ortaya kondu.

Ve şimdilerde 2016 yılları 90’lı yıllara nazaran plastik poşet üretiminde poşeti doğada dönüştürülebilir bir ürün haline getirilip, doğada toksik bir etki oluşturmadan 12-24 ay arasında yok olmasını sağlayan yeni teknolojiler geliştirerek plastik poşetler üretmeye başladı.

Bu yaygınlaşma ile ilerleyen plastik poşetlerin yaşam içinde bizler için gerekli olduğunu bildiğimizden plastik poşet üretimini son derece titizlikle gerçekleştiriyoruz ve yeni teknoloji ile Türkiye’de üretmiş olduğumuz plastik poşetin arkasındayız. Ürünlerimiz insan sağlığına etki etmeyen poşetin içindeki takviyesiyle piyasaya sunuldu. Ayrıca plastik poşetlerin üretim sürecinde daha önce birçok doğa facialarına birer şahit olunca çevreye duyarlı bazı ambalaj firmaların da naylon poşetlere karşı alternatif ürünler üretmeye sevk ettiğimizi söyleyebiliriz ve bu durum plastik poşetlerin çıkış noktası oldu. 25-30 yıl önce alış/veriş dünyamızda olan poşetler şimdi doğa dostu plastik poşetler olarak farklı tasarım ve modellerle hayatımıza girdi.

Poşet üreticileri İstanbul

POŞET İMALATI, POŞET ÜRETİCİLERİ, POŞET YAPAN FİRMALAR, POŞET İMALATÇILARI

Son bir yıldır Covid-19 salgını ile ülkeler, adeta savaş halinde ve ölümle karşı karşıya gelmiştir. Gerek yaşamsal gerekse ekonomik olarak herkesi etkileyen salgından ötürü üretimlerin çoğu, yavaşlamış durumda ve hatta birçok üretiminde tamamen durmuş olması azımsanmayacak niteliktedir. Bu sekteden nasibini alan birçok sektör arasında poşet imalatı yapan firmalar başta olmak üzere poşet imalatı, neredeyse geçen yıla karşı çok fazla yavaşlamıştır. Her ne kadar Dünya sağlık örgütü, salgının biteceği ve yaşamın normal rutine geçeceğini iddia etse de şuan yaşanan birçok ölüm vakasından sonra her şeye daha da titizlikle ve tereddütle yaklaşmaktayız. Buda gıda sektöründe poşet üreticilerini etkiledi.

     Poşet imalatçıları

Kendi çapında düzenlemeler getirerek poşet kullanımı için jeotermik, çözünebilirlik, sağlık dostu gibi reklam objeleri ile piyasada yer aldı. Poşet üreticileri, dünya sağlık örgütünün çalışmaları neticesinde uluslar arası online eğitime katılarak şu dönemde poşet ve poşet imalatçılarını destekleyen çalışmalara imza attı. Ancak hala eş zamanlı devam eden salgından ötürü çalışmaları faaliyete geçirmekte yetersiz kaldı. Birçok uluslararası çalışmalar bu sorundan dolayı ertelenmek zorunda kalındı.

Kısaca özetlemek gerekirse; poşet yapan firmalar ne yapacağını şaşırdı. Çünkü poşet imalatı bir yandan devam ederken bir yandan kar marjı olarak düşüldü. Poşet üreticileri, fabrikasyon hatası malzemeleri ile bir zarara daha uğradı. Çoğu imalat sektörlerinden fire ve fabrika hataları, ay sonu yada yılsonu oluşan kar gözetilerek imal ediliyordu. Gündem olarak yaşanan Covid-19  ters köşe yaptırdı. Poşet imalatçıları, geçen yılın zararını minimize ederken talepte yetersiz kalıp imalat hatalarının zararını maksimum seviyede yaşadılar. Ne poşet yapan fabrikalar nede o kulvarda olan poşet imalatçıları, sekteye uğramamak adına bir çalışma içinde sürekliliğini sürdüremedi. Covid-19 kâbus gibi herkesin üzerine çöktü ve son gelişmelere bakacak olursak düzelecek gibi de durmuyor. Tüm yaşamsal faaliyetlerin aksadığı, bir dönemden üretim ve tüketim beklemek o kadar zorlaştı ki net veriler ile piyasada bulunamıyoruz.

Baskılı Jelatin Poşet Fiyatları

JELATİN POŞET ,JELATİN POŞET FİYATI, JELATİN POŞET İMALATI, JELATİN POŞET ÜRETİMİ

              

Sektörle anlamda önceliğimiz ve amacımız kaliteli poşet imalatı gerçekleştirmektir. Bu yüzden poşet imalatına ağırlık vererek yeni alternatifler geliştirdik. Ve jelatin poşetin fiyatını kalitesinden yüksek tuttuk ki jelatin poşet imalatı diğer poşet üretimine oranla daha yüksek rekabetli seride üretildi. Zaten gıda sektörünün vazgeçilmez unsuru olan jelatin poşetlerin az bir zamanda kendini piyasada kanıtlaması kaçınılmazdı. Jelatin poşet üretimi ile gıdalar son derece sağlıklı bir şekilde muhafaza edilirken maliyet açısından da jelatin poşet fiyatları önemli derecede rol oynadı. Çünkü piyasada son bir yıldır düzenlenen yasa ile poşetlerin para ile satılması poşet kullanımını azaltırken aksine jelatin poşet tüketiminde herhangi bir düşüş sağlanmadı. Jelatin poşetlerde kullanım artıkça üretim de bir hayli artmış bulunmaktadır. Ve imalat sektörleri ile jelatin poşetin ne olduğunu konusunda hem fikiriz. Yapısı ve saydamlığı ile sektörlerde çığır açan jelatin poşet üretimi teşvik amaçlı değil de ihtiyaç duyulan bir ürünü üretmek anlamında daha da yerinde bir üretim haline geldi. Bizler ihtiyacımız dahilinde olan her ürünün peşinden koşmaya meyilliyiz. Hem hayatımızı kolaylaştırmayan ürünlerin üretimde olması da hiç doğru gelmiyor. Neticede jelatin poşet,  gıda ve hizmet sektörlerinde hızlı şekilde rağbet görmüş bir üründür. Paketleme özelliği sayesinde müşterilerin memnuniyetlerini dile getirmesi de bir jelatin poşet imalatı yapan fabrika için gurur verici niteliktedir. İhtiyaçları karşılarken doğayı da unutmamak gerek. İşte jelatin poşet doğayı naylon poşet gibi etkilememektedir. Geri dönüşüm sayesinde doğada yok olup bir tahribat oluşturmadığı analiz edilmiştir. Jelatin poşetin aslında diğer poşetlere olan üretiminde ne kadar talep gördüğünü buradan da anlamış olmamız zor değil. Poşet başlı başına farklı bir üretim, bu yüzden hayatı kolaylaştırmak adına daha nice alternatifler gelişeceğinden umutluyuz. Çevreyi ve sağlığı etkilemeyen her ürünün üretimini desteklemek her tüketicinin haklarındandır. Biz tüketiciler olarak doğa ve yaşam önemli, o yüzden ki jelatin poşet üretimini desteklemeye devam etmenin her zaman mümkün olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.