Poşet İmalatı

POŞETÇİ

Yıllarca devam eden soğuk savaştı, poşet. İmalatı her geçen gün arttıkça tüketimindeki verileri de kıyaslamak olağan üstü bir rakamın üstünde olduğunu istatistiklerden alınan bilgilerden yola çıkarak görüyoruz ki poşet üretimi kimi için bir kâbus adeta.  Son yıllara nazaran devlet kanalı poşeti ciddi bir şekilde ele almış olmalı;

Naylon poşetlerle ilgili yasal düzenleme 1 Ocak 2019’da devreye girdi. Yasal düzenlemede artık poşetlerin ücretler dâhilinde tüketiciye ulaşması nitekim poşet kullanımını bir nebzede olsa azaltabilir. Sonuçta poşetin zararlarını saymakla bitiremeyen bir ülkede yaşıyoruz. Ne ironi ama! Madem poşet ve poşet baskı doğa ve yaşamı etkiliyor, niye ilk etapta poşet fiyatlarına düzenleme geliyor? Poşet firmalarına yâda poşet imalatı gerçekleştiren sektörlere bir yasa düzenlemesi getirilse ya…

Neyse, bu düzenleme cılız bir adım ama bir durumu kabul etmem söz konusu değil. Tüketici de pek memnun olur mu bilemem. Doğanın korunmasını herkes istiyor, ister ancak poşetçi olduk.

Mağazalarda, Marketlerde ve AVM vs. kasada ödemek zorunda olduğumuz KDV %18 -0,25 TL”  nedir? Çöpe atacağımız poşete para ödüyoruz. Poşet imalatı maliyetinde düşüş olan satıcı yerine tüketicilerin ödüyor olması çok saçma! Poşetlerin kullanımını azaltacak çözüm ne dâhice planlanmış. Sigarada olduğu gibi KDV %0 belki ama gel görün ince ince planlar, ülkede sağ sol uygulanıyor. ‘’Üretimi ve tüketimi zararlı’ denilen ne varsa kullanımının azaltılması yönündeki düzenlemeler, uyarı mesajları hatta cezai işlemler hepsi fasa fiso eylemlerden ibaret. Çözüm olarak bariz art niyet barındıran bir düzenleme içinde hiç bir şey yerini bulmuyor aksine istedikleri gibi reklam senkronizasyonu içinde tüm imalat gerçekleşiyor. Hala neyin çözümü deniliyor tüketici anlayamayacak kadar mı kör? Ah poşetler, siz bize gebe biz size… Bunun başka hükmü yok! Ne zaman ki bir yasa gelse bu böyle süregelen bir olay karmaşası haline geliyor. Poşet fiyatları da çabası… Yeni uygulamanın tadını poşetçiler çıkartıyor, herhalükarda…

Baskılı Kargo Poşeti

Plastik poşet hayatımızın pek çok alanına girmeyi çok kısa sürede gerçekleştirmiştir. Kullanım kolaylığı maliyetin düşük olması, tüm hava şartlarına dayanıklılığı ve taşımadaki dayanıklılığı nedeninden dolayı tercih edilmesinde büyük etkendir.0546 220 31 47  ve 0212 801 82 48  nolu Poşet Sipariş numaralarımızdan bizlere her gün kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Kargo poşetleri baskı özelliğine göre üzerinde birçok bilgi taşımaktadır. Ayrıca yapışkanlı üretilmesi kullanım pratiği açısından önemlidir. Artık pek çok gönderi için kargo yolu tercih edilmektedir. En önemli evraktan ilaca ve pek çok ürüne kadar bir yerden bir yere güvenle göndermek için kargo firmaları seçilmekte çok büyük olmayan paketler için kargo poşetleri kullanılmaktadır.

Geri Dönüşümlü Kargo Poşeti

Birçok bilgiyi ihtiva eden kargo poşetleri en ucuz baskılı poşet olma özelliğini taşımaktadır. Gönderen ismi adresi telefonu firması, alıcı ismi adresi firması telefonu bilgileri baskı şeklinde yapılmaktadır. Kargonun ismi markası sembolü yer almaktadır. Ayrıca kargo poşeti yapışkanlı ağız kısmı özellikli yapılmaktadır. Kargo poşetleri geri dönüşüm yapılabilmektedir. Plastikten üretildiğinden tek kullanımlıktır gönderi açıldıktan sonra tekrar eritilmek için bir araya toplanıp geri dönüşüm firmasına iletilebilir.

Poşetler geri dönüşüme verilmediğinde çöpe doğaya direk atılan plastikler hem toprağı hem suları denizleri kirletme canlılara zarar vermektedir. Balıklar ve diğer canlılar erimeyen plastik poşetler yüzünden sudaki oksijeni azaltmakta ve yaşam kaliteleri düşmektedir. Toprakla karışan plastik yıllarca erimemekte ve yok olmamaktadır. Ve toprağın verimini içerisinde yaşayan organizmaları ve canlıları tehdit etmektedir.

Poşetler her ne kadar çevreye toprağa ve suya zarar verse de ulaşılabilirliği ve maliyetin düşüklüğü kullanımdaki yoğun tercihi engellenememektedir. Taşımadaki dayanıklılık ve yoğun talep kullanım alanının oldukça geniş yelpaze oluşturması zararının yanı sıra kullanımını da her geçen gün arttırmaktadır. Bir an önce eskisi gibi taşıma işlerinde file ve bez torba tela çanta tercih etmek çevreye olan duyarlılığımızı arttıracaktır.

Kurumsal Hizmet İle 7/24 Hizmetinizdeyiz

Sizde ihtiyacınız olan poşet taleplerinizi bizimle iletişime geçerek uygun fiyata karşılayabilirsiniz. Sizlere kaliteli ve doğa da yok olma özelliği olan ürünleri en uygun fiyata sunuyoruz. Detaylı bilgi için bizlere dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.

baskili-poset

Baskılı Poşet Fiyatları

0546 220 31 47  ve 0212 801 82 48  nolu Poşet Sipariş numaralarımızdan bizlere her gün kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Tim Ambalaj

 

İmalat sektörleri, gelişen teknoloji ve yeniliklerin getirdiği avantajlar ile poşetleri daha kaliteli piyasaya sunmanın başarısını sektörel anlamda öne çıkarmıştır.

Nasıl mı? Baskılı poşet adı altında tüm sektörlerde; Kendini kanıtlamış, piyasanın göz bebeği olan baskılı poşetlerimizin, kullanım düzeyi diğer poşetlere nazaran %90 civarındadır. Oysa bu oranın giderek %100 olması son dönemlerde kendini bariz gösterecektir, diyebiliriz. Piyasada tüketici, poşet kullanımının her alanda ihtiyaçları karşılaması ve aslında poşet konusunda son derece hedefe uygun bir strateji geliştirilmesine dikkat çeken bir ürün bulmuşlardı. Bu düşünce büyük oranda baskılı poşet kullanımına teşvik edilmesine yeterdi bile. Peki, tüketicilerin hedefine uygun ama bir o kadar da imalat sektörünün piyasaya dayatmış olduğu hedefler nelerdi?

Bir göz atalım! Baskı denilince akla ilk ne gelir? Resimler, yazılar ve figürler… Bilinçaltımız çok haklıydı. Ürün üzerine istenilen şekilde kaliteli baskı imkânları daha esnek hale getirilip, çeşit çeşit modelleriyle grafiksel ve aksesuar niteliğiyle ürün gamı genişletilmişti. Bir kaç renkle baskılı poşetlerin sabit renkle imalatına son verilmiş artık tüketicinin renk seçimine alternatif sunulmuştu. Ve her şeyden önce sağlam ve dayanıklı oluşu da göz ardı edilmeyip taşınması gerekli olan ürünlerin ağırlığını taşıyacak poşet olmasının yanı sıra baskılı poşet fiyatlarına esneklikte getirildi. Tüm yapılan uygulamalara rağmen baskılı poşet fiyatlarında uçarı bir ücrete gidilmedi. Ve rahatlıkla diyebiliriz ki; Diğer poşetlere göre gelişen hammadde teknolojisi ile baskılı poşetleri tercih etmemek söz konusu değildi.