market poşet fiyatları

 

MARKET POŞETİ, MARKET POŞET FİYATLARI, MARKET POŞET İMALATI

Alışveriş dünyasının marka niteliğini taşıyan üründen bahsetmek gerekirse market poşeti, tüm illerdeki işletmelere hitap etmektedir. Bu yüzden süpermarketler, market poşet fiyatlarında hassasiyet göstermektedirler. Öyle ki marka ve uygun fiyatları içinde piyasada satışa sunulan market poşetleri her sektörde kendini ispatlamıştır. Bugün gelinen noktada hala market poşet imalatı devam ediyorsa bu poşetçilerin çığır açtığı dönemi gösterir. Zaten reklam bazlı olarak düşündüğümüzde de market poşetleri adeta bir tanıtım aracı niteliğindedir.

Nasıl mı? Market poşeti, bir marka olmakla beraber bir kimlik kazanmanın şuan dezavantajını yaşıyor. Her müşteriye verilen market poşetlerinin elde taşınması bir reklamdır. Bir Müşteri taşıdığı ürünün kolaylılığı ile hayatını kolaylaştırırken marketi tanıttığını idrak etmez ancak bunu üretici firma çok iyi düşünmüştür. Bununla alakalı çok çeşitli oluşumlar yapmıştırlar. Öyle ki market poşetlerin üzerine dikkat çekici mesajlar ve logo tasarımları bastırmıştır. Bunun yanı sıra kendi markasın taşıyan isimle çıkartılan market poşetler zaten buna zemin hazırlamıştır. Böylelikle kalite ve standartları dahilinde ulaşılan portföy genişliği ile farklı jenerasyon oluşturan market poşet fiyatları da esnek bir hal almıştır.  Market poşetleri sektörün bir parçası haline geldiğinden beridir, poşet imalatında listede adını duyurmayı başarmıştır demekten kaçınmayız. Market poşetleri için yeni bir devir değil, çoktan başlamış bir devrin market poşet imalatçıları adına zirve olduğunu söyleyebiliriz.

Market poşeti baskı

MARKET POŞETİ BASKI

Rasyonel bir bakış açısıyla baktığımızda, firmaların günlük alışveriş yapan insanlara en akılcı seçimin tekrar kullanılabilen market poşetleri olduğunu görmekteyiz.

Faydaları ise oldukça fazladır polietilenden üretiliyor. Polietilen, karbon ve hidrojen atomlarından oluşan organik bir yapı. Ayrıca son yıllarda poşet üretim sürecinde maliyeti azaltmak için polietilene doğada doğal olarak bulunan bir mineral olan kalsiyum karbonat katılıyor. Bu bildiğimiz tebeşir ya da mermer tozudur ve sakız ile diş macununda da kullanılan zararsız bir maddedir. Organik olan plastik, doğada tüketildiğinde inorganik olan bu mineral geriye kalıyor. Mikroorganizmalar, karbon bazlı, maddeleri kendi hayatlarını devam ettirebilmek için enerji kaynağı olarak tüketir. Oksijen bulunan ortamlarda karbon hücre içinde biyolojik olarak okside edilerek karbondioksite dönüştürülür. Hidrojen ise suya dönüşür. Plastikler de bu şekilde mikroorganizmalar tarafından yavaş yavaş sindirilir. Gıda ile temas edecek plastiklerin üretiminde eser miktarda kullanılan kat kılar da zaten insan sağlığına zarar vermeyecek maddelerden seçilmektedir

Ve dahası market poşetleri bu yenilikler ile bir süre sonra çevresel şartlar ve oksijenin etkisi ile yıpranırlar ve yapıtaşlarına ayrılmaya başlarlar.

Örneğin bir market poşeti, doğada sadece 8 ile 10 yılda tamamen yok oluyor. Hatta yeni teknolojiler sayesinde bu süre artık 1 yıla bile indi.

Öyle ki market poşetleri kullanım kolaylığı, hafiflik, esneklik ve kolay işlene bilirlik gibi sunulan pek çok avantaj ile kendini gösteren tüketim malzemesi satan sektörler için vazgeçilmez bir ürün haline geldi.

baskılı market poşet fiyatları

MARKET POŞET FİYATLARI

Sektördeki kıpırdanışları dolduracak bir imalata ihtiyacımız son zamanlarda market poşetlerinde kendini gösterdi. ‘’ Poşet imalatındaki farkı ne? ‘’ diye sorulursa; aslında tüm poşetler gibi market poşetleri de polietilenden üretiliyor. Yani yine bilinçsiz bireylerle karşı karşıyayız. Polietilen herkesin gözünde benzin yada mazotu canlandırıyor. Oysa polietilen petrol ve türevlerinden olan ve karbon ve hidrojen atomlarından oluşan organik bir yapı

         Ayrıca ÇEVKO ‘nun hem market poşet baskısı hem de atlet poşet, hışır poşet gibi poşet üretim sürecinde poşet fiyatlarında maliyeti azaltmak için polietilene doğanın tabiatında doğal olarak bulunan bir mineralli kalsiyum karbonat katıldığı açıklanmıştı. Araştırmalar neticesinde bu açıklama doğru bir bilgi olmakla beraber market poşet fiyatlarını oldukça etkilemiş. Çünkü market poşetlerin kullanımı bunu doğrulamaktadır. Gel gelelim, polietilenin yani içine katılan kalsiyum karbonatı ne olduğuna? Market poşetlerin kısa sürede tercih edilmesindeki nedeni yine doğal olunca tüketici es geçmemiş. Öyle ki market poşet fiyatları bahane asıl olay imalatında gerçekleşen döngü. Kalsiyum karbonat; tebeşir ya da mermer tozudur ve hatta sakız ile diş macununda da kullanılan zararsız bir maddedir. O vakit, ham maddesine katılan bu karbonatı market poşet baskısında imalat sürecine etki ettiğini de söyleyebilirim. Tüketicinin elinde taşıma aracı olarak kullanılan market poşetleri,  bir nevi doğada tüketildiğinde bu mineral kalıyor. Tebeşiri fiziki anlamda düşünce poşetin mikroorganizmalar tarafından yavaş yavaş kaybolur. Demek ki AVM gibi mağazalarda market poşetler içinde taşınan gıda ve ürünlerin teması halinde insan sağlığına zarar vermeyecek maddelerden olduğundan bir tehdit oluşturmadığıdır. Biz tüketicilere büyük bir sorumluluk düşüyor, Plastik ve plastik türevlerin hayatımızda yeri bize ne şekilde hizmet ettikleriyle alakalı olduğundan iyi araştırmalı ve bilinçlenmeliyiz. Yanlış bilgi de çoğu şeyi bilinçsizce kullanmamıza neden olabilir. Sektörün kıpırdanışları her ne kadar bir ücrete tekabül ediyorsa da sağlık hiçbir ücrete tekabül edecek kadar ucuz değil! Poşetleri hayatımıza koyan bizleriz bir yerde. Umarım bilinçli bir birey olmanın yanında bilinçli bir üretici de piyasada çoğalır.