BASKILI NAYLON POŞET

BASKILI NAYLON POŞET

     Tüketici olarak hepimizin aklında kalan bir gerçek var! Naylon poşet ve türevlerin ücretli olacağı yıllarca konuşuldu. Ücret uygulaması bazı ülkelerde uygulandı, bazı ülkelerce umursanmadı bile. Türkiye’de bu durum ise uzun zamandır konuşulan bir proje ile gündemde baş gösterdi ve 2018’de yürürlüğe ha girdi ha girecek gözüyle bakarken uygulama süresi ne yazık ki bir yıl uzatıldı ve yeni düzenlemeler ile naylon poşet yapan firmalar imalatlarında düşüşe gitti. Beklenen bir gerçekti ve naylon poşet imalatı bir şekilde üretimde sekteye uğrayacaktı.

Naylon poşet fiyatları düşüş sağlarken üretimde, bu uygulama 1 Ocak 2019 itibarıyla hayatımızdaki yerini aldı. Hoş, günlük ortalama 60 milyon naylon poşet kullandığımızı göz önünde bulundurduğumuzda bu uygulamanın yasaya geçirilmesinde geç bile kaldığı aşikâr. Ancak Dünya Sağlık Örgütü için bu yasa büyük bir adım demek. Kaldı ki bu uygulama bir nebze poşet kullanımına etki etti diyebiliriz. Naylon poşet yapan firmalar bu durumdan memnunken tüketici o kadar memnun olmadı. Naylon poşete verilen 0,25 kuruş adeta 25,00 TL bazında göze battı. Tüketici yıllardır ücretsiz aldığı poşetleri, bir uygulama ile para ödeyerek satın almak zorunda bırakıldı. Bu yüzden naylon poşeti kullanımı çok küçük bir oranda azalış gösterdi. Tüketiciler daha önce stok yaptıkları naylon poşetleri çantalarında taşıyıp market, mağaza vs. alışverişlerde bulundu. İyi bir başlangıç sayılsa da naylon poşetin kullanımı azaltmak için hala farklı çalışmalar yapılmaktadır. Daha önce naylon poşet imalatı değerinde satışa sunuluyordu. Yapılan uygulama neticesinde mağaza, market ve manav gibi alışveriş yapılacak ticaret zincirlerine dağıtımında bile ücret göz önüne alınarak değerlendirildi. Piyasada naylon poşet yapan firmalar, bu durumdan etkilenerek Çevre Sağlık Örgütü ile bağımsız çalışmalar içine girmeyi kendine birincil görev haline getirdi. Naylon poşet imalatı tüm sektör için çok önem arz eden bir durum.  Tüketici ihtiyaçlarını gideren en iyi taşıma aracı olduğunu biliyoruz, naylon poşet dünyaya çığır açan bir ürün ancak doğaya verilen zarar ve insan sağlığı düşünülünce bu gibi uygulamaların hayata geçirilmesi son derece önemlidir. Bizler kafamızı kuma gömmüş birer bireyler olduk, farkındalık oluşturmak adına birçok şey yapmamız gerekirken hiç bir şey yapmıyoruz. Bilinçsizce kullanım ve imhada çok berbat bir hal almışız. Naylon poşet fiyatlarına dikkat çekilmesindeki olayda sanırım, insanların algılarına da sinyal göndermekti. Oysa bu büyük sızma ile olsa yani bir anda poşetin kullanımının yasaklandığını düşünsenize; Ne vahim bir durum olurdu. Alanlarımız daralırdı. Çünkü naylon poşeti istenilen her sektörde kullanabiliyoruz ama eskiden kullanılan kese kağıtlar yada fileler öyle her istenilen eşyayı taşımıyor. Demem o ki naylon poşet kullanımını azaltmak adına yapılan çalışmalardan çok insan sağlığına ve çevreye zarar vermeyecek alternatifler geliştirerek naylon poşet imalat yapmalarıdır. Umarım zamanla bu mümkün hale gelir.

 

Baskılı Naylon Poşet fiyatları

Poşet Baskı,Poşet Baskısı, Baskılı Poşet baskı, Naylon Poşet Baskı, Plastik poşet Baskı, baskılı naylon torba

Sizde baskılı poşet ihtiyacınız da bizlere ulaşın  avantajlı fiyatlardan faydalanın. 0546 220 31 47  ve 0212 801 82 48  nolu Poşet Sipariş numaralarımızdan bizlere her gün kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Poşet baskı denildiğinde akınıza ne geliyor? Poşet baskısı, Baskılı poşet baskı, Naylon poşet baskı, Plastik poşet baskı, Baskılı naylon torba… Neredeyse hayatımızın her alanında karşımıza farklı isimlerle çıkmaktadır. Bu kadar çeşitliliklerle piyasaya sunulan poşet, ne yazık ki üretildiği gibi kısa sürede kendiliğinden yok olmuyor. Hatta doğaya zarar verenler arasında baskılı naylon torbaların geldiğini söyleyebiliriz.

Çevre kirliliği ve deniz canlıların ölümüne sebep olduğu, bir zehirden söz ediliyorsa; Polietilen ve polimer ham maddesi barındıran poşetlere bir de yapay baskı uygulandığı zaman poşet baskısı daha da uzun süre korunurluğunu sağlamaktadır. Plastik poşet baskı, bilinçsizce doğaya bırakıldığında güneş ışınlarına maruz kalmasıyla da ormanlarda yangı çıkmasına sebepken diğer yandan işimizi kolaylaştırdığı savunuluyor. Her anlamda poşetin imalatı son derece tehlike çanlarının sinyalini veriyor ancak hayatımızı o kadar kolaylaştırdığına inandırdık ki tüketiciyi, tüketicinin aklında baskılı naylon torba bir nimet gibi. Ve günümüz şartlarına bakınca da pek haksız değiller. Günlük yaşantımızın hemen her yerindeler. Alışverişlerimizin ise vazgeçilmez ihtiyaçlarından. Hal böyle olunca baskılı poşet baskı bir yandan sektörsel anlamda da avantaj sağlıyor ve tabi ki mukavvi yeti açısından. Öyle ki kullanılan takviyeler, naylon poşet baskı için önem arz etmekle beraber ve ısı yalıt kanlığı sağlamalarıyla da dayanıklı, düşük maliyetli, esnek ve hafif olmaları ön plana çıkıyor.

Yani poşet baskı çok kısa vakitte çığır açmayı hedeflemiş bir ürün olarak piyasada varlığını korumaktadır. Bu da zarar olduğu olgusu es geçilerek sadece iş dünyasında parayla endekslenmesiyle olmuştur. Demek istediğim poşetlerin, isim değişikliğine gitmesi de ayrı bir reklam kampanyasıdır. Kimin umurunda ki poşetin ne süreçlerden geçtiği ya da doğayla ilişkilendirildiği… Umarız vaziyet çok kötü olmadan poşet üretimine karşı birkaç sınırlama getirmemiz mümkün olur.

Poşet Fiyatları

Poşet Fiyatları,Poşet Fiyatı, Baskılı Poşet Fiyatları, Poşet baskı Fiyatları, Naylon poşet fiyatları, Hışır poşet fiyatları, Şeffaf poşet fiyatları, Naylon torba fiyatları

           Dünya genelinde insanların poşet kullanım oranları baz alınarak yeni bir dönem başlatan Türkiye! Bu yıl gündemi gerçekten ekonomiyle sarsmaya doymadı. Şimdiler de ise poşet fiyatlarına sekte vurdu. Poşet fiyatı denilen bu olguyla reklam yönünden baskılı poşetler önceden tercih edilirken poşet baskı fiyatlarının artmasıyla naylon poşet fiyatları, hışır poşet fiyatları, şeffaf poşet fiyatları ve naylon torba fiyatları 0,25 Krş. gibi bir miktara tabii kılındı. İmalatçıdan mı yoksa tüketiciden yana mı olundu?

İşte burası biraz muamma! Poşet fiyatlarının hisse endekslerine oranlandığına benzer bir vahim uygulama söz konusu aslında. İmalatçı 0,25 TL satmış olduğu poşete KDV verirken pek cebinde bir şey kaldığını söyleyemeyiz. Birde süs olsun diye ‘’Poşet Beyannamesi’ de kâbus olarak hediye edildi. Neyse olayı çok açmadan kabataslak ne demek isteğim anlaşılmıştır. Peki, üretici ne kadar memnun? Parasız aldığı poşetleri şimdi bir miktar ödeyerek alıyor. Tabi 0,25 Krş. sabit bir fiyat değil. Sadece marketlerde kullanılan poşetlerin fiyatıdır.

Biliyoruz ki her biri poşet olarak ele alınsa da yapısı ve kullanım yerleri farklı olmakla beraber birçok poşet çeşidi mevcuttur. Hışır poşet fiyatları, şeffaf poşet fiyatları ve naylon torba fiyatları ebat ve rengine göre belirleniyor. Sade bir poşet 0,25 Krş. üzerinden hesaplansa bile maliyetinden ötürü imalatçının zarar geçiş süreci bir nevi. Tüketici kullanıp atacağı bir ürüne para vermek istemiyor. Sektörsel anlamda da bakınca baskılı poşet fiyatları diğer poşet fiyatlarına göre yüksek olmasından biraz düşüşe uğradı. Tüketici poşet konusunda temkinli, bu uygulama sanırım daha çok devlete bir başka katkı yolu. Aksi taktir de kimse bu uygulamanın poşet fiyatıyla yeni çöküş dönemi başlamadığını iddia etmesin.

Naylon Poşet Torba

NAYLON POŞET

Oluşturduğumuz proses birikimlerinde yeni teknoloji kullanılarak üretilen poşetlerin iç ve dış piyasalara sunumu;

  • Naylon poşet fiyatları

  • Naylon poşet imalatı

  • Naylon poşet fiyatı

  • Naylon torba

  • Plastik torba

Gibi çeşitli isim ve markayla karşımıza çıkmaktadır. Dünya, plastik istilası altındayken bu revizyona ihtiyaç var mıydı?  Evet, vardı. Tam da şu esnada rol oynuyor, naylon poşet. Ham maddesi itibariyle akıllara ‘’ doğa düşmanı ve insan sağlığına zararlı ‘’ etiketinin kazınmasıyla sektörlere bir kıpırdanış gerekti. Her ne kadar ilk madde olarak direk ve endirekt madde yapısındaki polietilen imalattan haberdar olsak da farklı alternatifler naylon poşet kullanımını artıracaktı ve zaten naylon poşet kullanımındaki bu küçük adımlar birer kampanya mahiyetindedir. Biliyoruz ki naylon poşet kullanımına son vermek son derece imkânsız hale geldi. İmalat sektörleri de bu durumu avantaja çevirmede geç kalma gibi bir hataya düşmelerinde piyasa için bir düşüş nitekim.

Kaldı ki revizyona her daim ihtiyaç olduğunu düşünenlerdenim. Bunun yararlı ve zararlı olmasından yola çıkarak değil, hayatımızı nasıl daha kolaylaştırabilir ve kolaylaştırırken ne gibi zorlukları en aza indirip daha fazla zararlı çıkmamak adına çalışmalar yapmanın peşindeyim. Sektörün en can alıcı noktası fiyat konusuna gelince naylon poşet fiyatlarını, naylon poşet imalatının süreçlerinde kullanılan fiyat oranlarına göre bir analiz yapmadan naylon poşet fiyatı gibi bir etiket olgusuyla yola çıkmıyoruz. Naylon poşet dünya için bir tehdit değil, bunca teknoloji arasında yaşayan bireyler olarak sadece naylon poşeti hedef almak ne kadar mantıklı? Bir durup düşünmek gerek!

Piyasada hala var olabilmek sanıldığı kadar zor ama ihtiyaçlara cevap veriyorsa bu kadar zor da değil. Biz naylon poşet sektörleri olarak imalarımızdan plastik torba ve naylon torbayı söz ettirdiyse başarmışız demektir. Naylon poşetin elimiz altındaki bir nimet olduğunu unutmayalım !