OPP JELATİN POŞET

OPP POŞET,OPP JELATİN, OPP JELATİN İMALATÇILARI, OPP JELATİN FİYATLARI, OPP POŞET İMALATÇILARI

 

Opp poşet denilince akla ne gelir ki?  Bir düşünüp dursak birkaç dakikada ne olduğunu söyleyebilir miyiz ya da işte budur diyebileceğimiz opp jelatin olabilir mi? Kimsenin anlayacağını tahmin etmiyorum, imalatçıları dışında. Hatta sırf bu varsayım için bir anket çalışması yaptım.

Anket çalışmasında opp poşetinin ne olduğu ya da ne için kullanıldığına dair en ufak bir fikirleri yoktu. Benimde yoktu, ta ki opp poşet imalatı yapan fabrikada çalışana dek. Opp jelatin imalatçıları ve opp poşet imalatçıları piyasada daha ismini duyuramamışken opp jelatin fiyatlarında değişikliğe gitmesi ise son derece yanlış bir adımdı. Öncelik fiyatlarındaki revizyon olmamalıydı.  Opp poşet olarak piyasada bir anda ortaya çıkmaları risk bir yerde. Ticaret anlayışını hala çözebilmiş sayılmam karma bir sirkülasyon anlamam mümkün değil. Opp jelatini birde başka yönden ele alsam diye düşündüm. Jelatinli olması yönünden bana bir ambalajı çağrıştırdı ama ambalajın sert mukavvası düşündürdü. Sonra dedim ki hepimizin anlayacağı bir üründen bahsetsem, mesela herkese ‘’Streç film’’ desem bilinçaltımız hemen savunma mekanizmasıyla resmi beyinde görseller ve birkaç örnek veririz bile. Hatta bayanların mutfakta en çok tercih ettiği streç filmin vazgeçilmez bir ürün olduğunu söylemekten çekinmeyiz.

İşte Opp poşet dediğimiz şey;  Ham maddesi olan polipropilen sayesinde tek yönde gerdirilmesi sonucunda işlevsel kullanım sağlayan kilit sistemi özelliğindedir. Parlak ve şeffaflığıyla toz tutmama, su geçirmeme, pussuz olma gibi koruyucu özellikler barındırır. Genellikle beyaz jelatin diye adlandırılmasından olsa gerek ki opp jelatin diye adlandırılmış.

Araştırma yaparken opp poşetin ismine takılı kaldım ve tüm şeffaf poşetlere benzetir oldum. Aslında puzzle gibi her şeyi bir araya getirince streç film, bir opp poşet ve opp jelatin demekmiş demekten kendimi alamıyorum.  Ama strej filmle aynı değil sadece benzer birkaç özellik içinde barındırıyor.  Opp poşet adından anlaşıldığı üzere bir opp kilidi var aradan geçen bant kırmızı renkli ve uyarı çizgi kapat komutu veriyor. Zamanla üretimin ve tüketimin olduğu günümüz sektörlerinde reklamı olan ambalaj kartonların üzerinde opp poşet yazısını gördükçe benimseyeceğimiz amaçlanmış. Meğer firma farklı algı yaratarak satış marjını yükseltmeyi hedeflediğinden önceliğini opp poşet fiyatlarına çekmiş. Ucuz bir maliyetle satış planlanırken piyasada opp poşetin hızlı bir şekilde duyulması da kısa sürede gerçekleşti. Yeni jenerasyon bu olsa gerek dedirten opp poşet imalatçıları uzun soluklu bir üretime son hızla devam ediyor. Doğru analizler dahilinde opp poşeti bilmeyen tüketici kalmayacak !..

OPP POŞET FİYATLARI

OPP POŞET, OPP POŞET FİYATI, BASKILI OPP POŞET, OPP POŞET İMALATI

0546 220 31 47  ve 0212 801 82 48  nolu Poşet Sipariş numaralarımızdan bizlere her gün kolaylıkla ulaşabilirsiniz.


HDPE
LDPE ve LLDPE içeren polietilen dışında herhangi ham madde barındıran bir poşet üretimi yok! Poşetler piyasada farklı isimlerle yerlerini korurlarken yine olan insan sağlığına oluyor ve kimse görmüyor ya da görmemek işlerine geliyor. Virüsün çaresi yine virüslerin çoğalmasından geliyor. Sağlığı aniden etkilemiyor günden güne etkileyince fark edilmiyor.  Gerçi öyle bir imalatla karşı karşıyayız ki kim istemez yükümüzü hafifleten, tüm gün kolaylıkla ele geçen ve hijyenik olduğunu sandığı ürünü kullanmamayı. Her halde neredeyse yok gibi. Günlük yaşamımızı kolaylaştıran taşıma araçlarına ihtiyacımız hep oldu. Onlarsız bir yaşam düşlediğimizi söyleyemeyiz. Her sektörde su gibi, ekmek gibi kapış kapış kapılıyor. Bir pazarda satışı olsa alınır mı düşünmedim değil, neyse gelgelelim şimdi yine insan hayatının, lüks yaşamından dem vurma zamanı! Evde günlerce rast geldiğim bir poşet var ama adını dahi bilmiyordum.

Opp poşet !.. oda ne dedirten? cinsten… ama herkesin rahatlıkla bulduğu ve kullandığı bir ürün. Sanki hiç duyulmamış gibi yazıyorum fakat poşet imalatı yapan adamlar işi çok iyi biliyor. Tüketici de uyandırmak istediği algının merak duygusuyla örtüşmesini sağlamışlar, adeta. Bende bir tüketici olarak merak edenler arasındayım.

Ve evet, OPP poşet şeffaf bir ürün. Jelatini andırıyor da diyebiliriz. Genelde ağzı bantlı torba deriz, halk arasında. O yüzden opp denilince şaşırmıştım, hatta opp poşet fiyatlarına bakındım. Pek cazip bir ücrete tekabül ediyor. En çok kullanım alanı konfeksiyon mağazaları ve tekstil firmaları tarafından tercih ediliyor bu yüzden ki baskılı opp poşetlere daha öncelik veriliyor. İstenilen kıyafetleri içine koyarken koruması amaçlanırken yanında reklam yapılıyor. Kalitesini belirleyen mallarının bir markası varsa o da baskılı opp poşetler sayesinde piyasada koruculuğunu sağlıyor. İçinde kıyafetlerin belirgin olmasını sağlayan şeffaf nitelikte olması da ayrı bir detay, Ve opp poşet imalatında poşetlerin jelatin ağzının kapanmasıyla bir kolaylık daha sağlamaktadır. Bandı kapattıktan sonra ürün muhafazalı bir hale geliyor. Ne poşet ama!  Opp adı çok düşünülmüş müdür acaba? Kaç yıllık bantlı torba opp poşet adını almış. Jenerasyon derken revizyon revizyon diye bağıran bir ürün. Neyse ki sağlık açısından en zararsız plastik bir malzeme çünkü sektörü giyim ve giyim deparlarından oluşuyor. Kimyasal maddelere karşı koruyucu özelliğinde olması da ayrı bir tercih sebebi. Kimse şaşırmasın! opp poşet ağzı bantlı torba..