Baskılı Poşet ambalaj fiyatları

POŞET AMBALAJ, BASKILI POŞET AMBALAJ, BASKILI POŞET AMBALAJ FİYATLARI

Poşet imalatı vs. denilince çevreyi tahrip eden zararlı bir üretim söz konusu ise de nette denk geldiğim bir yazıda  PAGEV, “Plastik en çevreci üründür” diyor ve usulüne uygun üretilmiş hiçbir plastik maddenin insan sağlığına zarar vermeyeceğini vurguluyor. Yanlış imha ve yanlış kullanımı düşünce aynı fikirde olmayacağımı söyleyemem. Hepimiz biliyoruz ki hayatımızı kolaylaştıran imalatlardan biri sıralamaya alınsa birinci sırada plastik ürünler gelir. Ve poşetler de bunlardan bir tanesi. Sonuçta kendiliğinde üremiyor ya da tüketilip çevreye kendince bırakılmıyor. Bizler ne yapıyorsak kendimiz yapıyoruz. Tüketici olarak poşetleri nerelerde kullanmamız gerektiğini biliyorsak atık olarak ta nasıl imha edeceğimizi bilmeliyiz. Bu konuda bireylerin sorumluluk almaları gerekiyor.  Ancak böyle çevre bilincinin artırılması ve geri dönüşümün öneminin anlatılması önem kazanacak. Plastik sorun değil ülkemizde bu alandaki en önemli sorun yeterli bilincin oluşmamasıdır.

PAGEV çok haklı. Poşetlerin atıklar halinde kaynağında ayrı toplanmıyor ve geri dönüşüm yaygınlaşamıyor. Burada da bir poşet fabrikası olarak rol oynuyoruz. Bunu için ki yine biz tüketiciler önlem alsak ne kadar yaşamı kolaylaştırmış oluruz. Hem poşetlerin hayatımızdaki yeri büyük! Ve poşet, taşıma aracı olarak hayatımızda yıllardır var olurken poşet ambalajlarında elimizi nasıl hafiflettiğini kullandıkça anlıyoruz. Poşet ambalajların, her alanda karşımıza çıkması aslında bunun göstergesidir. Örneğin; gıda ürünlerini muhafaza etmesiyle ya da giyim vs. birkaç eşyalarda tahribatı önlemesi ile poşet ambalaj üretimi çoğaldı. Böylelikle poşet ambalaj fiyatları değişkenlik gösterdi. Poşet fabrikası, bunu fırsat bilerek poşet çeşitlerini artırırken poşet ambalajındaki seri üretimi de aynı orantıda hızlandırdı. Poşet ambalajların mağaza reyonlarında görmekten haz alıyorum. Açıkçası plastik ürünlerin imalatını desteklemeliyiz, aksi takdirde hayatın pek içinden çıkılmaz bir hal alacağı kesin. Söz konusu sadece poşet yâda poşet ambalaj değil ki, plastikten yola çıkılınca plastik olan tüm her şey içinde yer alıyor. Bilinçli tüketici olmak gerek.

Poşet

0546 220 31 47  ve 0212 801 82 48  nolu Poşet Sipariş numaralarımızdan bizlere her gün kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Tim Ambalaj   

 

Poşetin ilk akla gelen amacı taşınabilir olması. Ve çoğu tüketici de poşetin kullanışlığı ile sektörlerde poşet imalatını bu şekilde koruyarak sürekliliğini sağlamıştır. Ancak kimse poşetin yan etkilerinin olduğunu düşünmemiştir. Oysa sağlık denince nasıl ki ilaç sektörü akla gelip vücut üzerindeki etkilerini yani yan etkileri üzerinde bilgilenmek istiyorsak bu poşet içinde geçerli bir davranış biçimi olmalıydı. Çünkü poşetin üretimden tüketimine geçen süre içinde yaşamımızda nasıl reaksiyonlar yarattığını azımsamamalıyız. Öyle ki poşette bir sağlık objesi olarak düşünülünce ilaç kadar etkili olduğunu da söyleyebiliriz. Düşünün bir zehir imalatı gerçekleştiriliyor ve azar azar yok olmamız hedefleniyor. Ne kadar inceden düşünülmüş bir plan. Dünya sağlık örgütlerinin kendi çapında yapmış olduğu araştırmalara göz atmış olursak;

Sadece poşet üretebilmek için 160-170 derecede eritilen plastikler makinelerden geçerek şekilleniyor ve poşetlerin doğada yok olabilmesi için karada ortalama 400, denizdeyse 800 yıl geçmesi gerekiyor. Deniz canlılarının ölümüne neden olmalarından bahsetmiyorum bile. Poşetler insanları da bir bir öldürecek. Bu kadar kesin bir yargıya varmak, imalat sektörlerini delirtebilir ancak göz ardı edilemeyecek bir olgu mevcut. Poşet, petrol kökenli olduğu için kanserojen madde içeriyor. Yani sadece çevreyle bağlantılı değil, daha çok sağlıkla iç içe. Bu kanılara göre poşetin zararları minimize edilemeyecek kadar yaşamımızda ilerlediğini de gösteriyor. Rahatlıkla kullanıma ihtiyaç duyduğumuz bu poşetlerin, aslında doğal yaşam ortamlarına verdiği zararla nesli tüketen bir imalatın olduğunu kabul etmek gerek belki bir adım poşet kullanımına sınırlama getirebilir.