poşet Fabrikası

 Poşet Fabrikası, Baskılı Poşet Fabrikası, Poşet Yapan fabrikalar

Poşetler ilk kez hayatımıza ne zaman girdi ki ve biz insanlık, temel ihtiyaçlar listesine koymayı başardık. Temel ihtiyaç dedim çünkü poşet gerçekten hayatımızın her alanında mevcut. Mesela; Evimizde çöp poşetleri, AVM de kulplu poşetler, konfeksiyon ya da holding gibi sektörlerde ise baskılı poşetler elimizin altındalar. Üstelik çok ucuz ve kolaylık sağladıkları da aşikar. Ve daha sayamadığım birçok alanda işlevsel olarak kullanılmaktadır. Durup bir düşünürsek; Poşet yapan fabrikalar nasıl bir organize yaklaşım sergilemişlerse 1907’de yapay olarak üretilen poşetler, baskılı poşet fabrikasının üretime tabi tuttuğu baskılı poşet adı altında başka bir mecraya yönelik yine kendi içinde poşet olarak günümüze kadar yaşamını sürdürmüş bulunmaktadır. Satış amaçlı yapılan reklam algısına bakar mısınız? Ne ince düşünülmüş. Öyle ki yeni teknolojiyle Poşet Fabrikası, poşet üretimini son derece hızlandırdığı gerçeğinin altını çizmek gerek! Makineler sayesinde poşetler şekillendirilebilmeleri açısından estetik bir görünüm elde etmektedir. Bu da haliyle hoşumuza gidiyor. Çünkü bu entegrasyon sağlanmalı çok oldu. Yani poşetin üretildiği tarih öncesinde poşetlerin yerine kullanılan ürünlerden olan kese ve fileler şimdilerde bir tarih oldu. Ne ironi ama!  Poşet fabrikaların yapay poşet keşfinden sonraki dönemi ‘’poşet çağı’’ olarak nitelendirmek mümkün hale geldi .1900’lü yıllar bu çağa örnektir demek kanıksanmayacak kadar doğru orantılı bir ihtiyaç noktasıdır. Ve ne yazık ki geri dönüşümü imkansız bir çağa geçirildik, alıştırıldık ve şu an yıl 2020 … 0546 220 31 47  ve 0212 801 82 48  nolu Poşet Sipariş numaralarımızdan bizlere her gün kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Yeni yasalar ile poşet üretimi farklı uygulamalara tabi kılınsa da Poşet fabrikasının iş hacmini küçültmedi. Poşet yapan fabrikalar, aynı seri üretim içindeler. Yasalar, uygulamalar ve benzeri birçok cılız yasaklar hepsi boşuna yapılan yöntemler aslında. İnsanoğlu poşet kullanmayı bırakmayacak. Temel ihtiyaç nasıl bırakılsın ki hem. Günlük tüketilen ihtiyaçlara nazaran Türkiye sınırlarında her yıl yaklaşık kaç milyon ton poşet imalatı yapılıyordur, bir durup düşünmek gerek! Yedek Parça Poşeti

baskılı market poşet fiyatları

MARKET POŞET FİYATLARI

Sektördeki kıpırdanışları dolduracak bir imalata ihtiyacımız son zamanlarda market poşetlerinde kendini gösterdi. ‘’ Poşet imalatındaki farkı ne? ‘’ diye sorulursa; aslında tüm poşetler gibi market poşetleri de polietilenden üretiliyor. Yani yine bilinçsiz bireylerle karşı karşıyayız. Polietilen herkesin gözünde benzin yada mazotu canlandırıyor. Oysa polietilen petrol ve türevlerinden olan ve karbon ve hidrojen atomlarından oluşan organik bir yapı

         Ayrıca ÇEVKO ‘nun hem market poşet baskısı hem de atlet poşet, hışır poşet gibi poşet üretim sürecinde poşet fiyatlarında maliyeti azaltmak için polietilene doğanın tabiatında doğal olarak bulunan bir mineralli kalsiyum karbonat katıldığı açıklanmıştı. Araştırmalar neticesinde bu açıklama doğru bir bilgi olmakla beraber market poşet fiyatlarını oldukça etkilemiş. Çünkü market poşetlerin kullanımı bunu doğrulamaktadır. Gel gelelim, polietilenin yani içine katılan kalsiyum karbonatı ne olduğuna? Market poşetlerin kısa sürede tercih edilmesindeki nedeni yine doğal olunca tüketici es geçmemiş. Öyle ki market poşet fiyatları bahane asıl olay imalatında gerçekleşen döngü. Kalsiyum karbonat; tebeşir ya da mermer tozudur ve hatta sakız ile diş macununda da kullanılan zararsız bir maddedir. O vakit, ham maddesine katılan bu karbonatı market poşet baskısında imalat sürecine etki ettiğini de söyleyebilirim. Tüketicinin elinde taşıma aracı olarak kullanılan market poşetleri,  bir nevi doğada tüketildiğinde bu mineral kalıyor. Tebeşiri fiziki anlamda düşünce poşetin mikroorganizmalar tarafından yavaş yavaş kaybolur. Demek ki AVM gibi mağazalarda market poşetler içinde taşınan gıda ve ürünlerin teması halinde insan sağlığına zarar vermeyecek maddelerden olduğundan bir tehdit oluşturmadığıdır. Biz tüketicilere büyük bir sorumluluk düşüyor, Plastik ve plastik türevlerin hayatımızda yeri bize ne şekilde hizmet ettikleriyle alakalı olduğundan iyi araştırmalı ve bilinçlenmeliyiz. Yanlış bilgi de çoğu şeyi bilinçsizce kullanmamıza neden olabilir. Sektörün kıpırdanışları her ne kadar bir ücrete tekabül ediyorsa da sağlık hiçbir ücrete tekabül edecek kadar ucuz değil! Poşetleri hayatımıza koyan bizleriz bir yerde. Umarım bilinçli bir birey olmanın yanında bilinçli bir üretici de piyasada çoğalır.

Baskılı Poşet

BASKILI POŞET

  1. yüzyılın teknolojisi olarak nitelendirilen poşetler; kullanım kolaylığı, hafiflik, esneklik gibi sundukları pek çok avantaj nedeniyle şimdilerde ise baskılı poşet olarak adını duyurmuş, bulunmaktadır. Öyle baskılı poşetler değil, son derece estetik bir görünümü olan poşete baskı düşünün! Poşet baskısı ile reklam da desek daha tanımlayıcı olabilir.

Gelişen teknoloji ile baskılı poşet imalatının gerçekleşmesi mümkündü zaten. Hem istenilen her yerde kullanılan bu poşetler sayesinde çok ucuz ve kolayca geniş kitlelere ulaşan bir reklam objesi haline gelen markalar, büyümeye devam ediyor. Hem de sektörde tercih edilmede birinci sırada yer alıyor.

Yüzyılın harikası olarak nitelendirilen baskılı poşetler, birkaç farklı renkle ve çeşitlilikle piyasada yer alırken tasarım ve logoları da dikkat çekmektedir. Müşterinin isteğine göre üretiminde poşet fiyatı değişebilmekte ancak milyonlarca para harcanan reklam ücretinin çok altında bir reklam mesajı taşıması poşete baskı ile gerçekleşmektedir. Tüketici de bunun farkında ki baskılı poşet fiyatları maliyetlerini etkilemiyor, aksine maliyetlerine maliyet ekliyorlar. Artı baskısız poşet imalatının ‘’pabucu dama atıldı ‘’denilebilir.

Düşünsenize. Söz konusu, bir poşet imalatı ve aynı zamanda bir reklam markası, İstatistiklere göre de bu böyle. Modern dünya, plastiklerle ve diğer atıklarla ilgili olarak sürekli yazıp çizerken baskılı poşetin ham maddesinin proteinlin petrol türevlerinden olması bile unutulmuş, sağladığı avantajlardan. Yani kimsenin umurunda değil, çevreye ya da yaşama zarar verdiği. İhtiyaca cevap veriyor mu? Tamamdır ve Baskılı poşetlerde odaklanan tek şey markalaştırılmış bir kimlik niteliğinde piyasada olmasıdır. Çoğunlukla buna dikkat eden tüketicilerin gündelik hayatlarını kolaylaştırdıkları göz önündeyken son gaz devam o vakit, baskılı poşet üretimine…