magaza-poseti

poşet yapan firmalar

Gün geçtikçe her sektörde rekabet yaşanmaktadır. Baskılı Poşet bu rekabet alanında firmalara alternatif reklam mecrası yaratmaktadır.

Nasıl mı?

Son derece basit ve pratik. Sadece poşet deyip geçmeyeceğiniz bir birinden farklı tasarımların olduğu ve özellikle elden ele dolaşan bu poşetlerin reklam aracı olarak kullanılmasından dolayı, doğru bir şekilde istediğiniz gibi reklamınızı yapabiliyorsunuz. Üzerinde bulunan logonuz ile ve tabi ki işletmenizin belirginliğini gösteren yazılar sayesinde, doğru yapılan baskılı poşet, her zaman yeni müşteriler kazandıracaktır. po

Ve bunun yanında işlevselliği de bir diğer dikkat çeken noktadır.

Polietilen esaslı baskılı poşetleri flexible özelliği nedeniyle yarı saydam, esnek, kırılma direnci ve kopma-çekme dayanımı yüksek, darbelere karşı mukavim  olması tercih sebebidir. Ve doğada dönüştürülebilir bir ürün haline getirilen poşet, doğada toksik bir etki oluşturmadan bir kaç ay içinde yok olma özelliğine sahip.

Baskılı poşet artık hemen hemen her yerde kendini göstermektedir. Poşete ihtiyacımız olduğu kadar poşetin bizler için nasıl yarar sağladığını görmek hiç şüphesiz yerinde kontrol edilebilir. Hayatı kolaylaştırmak hiç sanıldığı gibi zor değil. Küçük ve orta ölçekli işletmelere yönelik baskılı poşet elimizin altında. Böylelikle kaliteli bir poşetin getirilerini görebiliyoruz.

POŞET

POŞET, POŞETÇİ, POŞET BASKI, POŞET YAPAN FİRMALAR

Dünya klâsında yaşam alanımızın hemen her yerinde kullanıma ihtiyaç duyulan poşetlerin, sağlık açısından ne kadar tehlikeli olduğunu her tüketici bilmez. Tüketici için , ‘’kullanım kolaylığı ve rahatlığı sağlasın’’ yeterli gelir. Ancak poşet, polietilen ham maddesi ile zehir saçmaktadır. Poşetçiler, buna rağmen poşet baskı ile daha da zehirli bir ürün üretmektedirler. Genel anlamda poşet, başlı başlına sağlığa zararlı ham madde barındırırken üzerine uygulanan baskı yüzünden takviye madde işlemi de bir başka boyutta zararlı olabilmektedir.

Poşet yapan firmalar,  o kadar akılcı işlere imza atmışlardır ki tüketici ısrarla yaşama ve çevreye zararlı bir ürünü sadece taşıma aracı olarak görmektedir. Çünkü poşet hayatımızda genel gıdalar gibi vazgeçilmez bir hal almıştır.  Ve öyle ki amacına ve kullanım alanına hitap etmiştir. Ve kullanılan poşetler, doğaya da kontrolsüz bırakılmaktadır. Bu yüzdendir ki canlı türler dediğimiz organizmanın içinde sadece deniz canlıları değil, karada yaşayan canlılar ve bitkilerde girmektedir. Denize atılan poşetleri, yiyecek sanırılarak ölen yunus balıklarından tutun, bitkilerin gelişimine kadar doğa olumsuz etlikelenmektedir. Poşetçiler, baskı olayını burda daha da kışkırtmıştır. Kullanılan sentetik boyalar, poşet baskıda çok büyük bir nimet sağlarken bir yandanda tehlikeli sularda yüzmemizi sağlamıştır. Poşetlerin doğaya sağlıksız ve tehlikeli olmadığı inanışı tamamen poşet yapan firmalara aittir. Üretici para kazanmanın derdinde oysa kendileri de bir tüketicidir. Poşet yapan firmalara baykot çekmek adlı bir yazı yazmak gerekirse aslında poşetin kendisine değil firmanın kendisini çok ayrı eleştirmek gerek. Ancak yetersiz olacağı kanaatinde olan her birey,  poşeti ihtiyaç olduğu anlayışını geliştirmiştir.

 

Bir

POŞET İMALATI

POŞET İMALATI, POŞET ÜRETİCİLERİ, POŞET YAPAN FİRMALAR, POŞET İMALATÇILARI

 

Bir imalatçı ya da tedarikçi şirketlerin belirli bir bölgede, dağıtımını ve satışını gerçekleştirmeye ve bununla birlikte iş hacminin de yükseldiği sektörün tamda göbeğindeyiz. Poşet imalatı, son yıllarda daha fazla rağbet gördü. Artık poşet üreticileri ve poşet yapan firmalar, imal ve tedarik konusunda projeler yapmaktan çekinmiyorlar. Biliyoruz ki poşetlerin insan sağlığı ve çevre tahribatı yarattığı intiba uzun süredir devam etmektedir ve bu intiba doğrultusunda poşet üretimin yasaklanmasına dair birçok önlemler alındı. Sırf bu yüzden birçok sektör içinde bulunduğu durumdan en az poşet imalatçıları kadar minimum oranda zararlar gördü ancak bu zararlardan dönebilecek alternatiflerinde geliştirilmesine yol açtı.

Poşet yapan firmalar hammaddesinden tutun takviye olarak kullanılan maddeyi nano teknoloji ile daha farklı hayata geçirdi. Poşet üreticilerin insan sağlığındaki zehirli atık diye adlandırdığı poşetler algılarda farklı çağrışımlar yarattı. Buda tamamen ekolojik sistemlerle gerçekleşti, çevre dostu bantları ve çevreye duyarlı tasarımlar ile poşetlerin kullanımı artırıldı. İnsanlara empoze edilen mesaj algısına bakar mısınız? Adeta görsel anlamda beyne ulaşan fotoğrafla bilinci satın almaya endeksli çalışıldı. Bu çalışma neticesinde poşet üreticileri, tüketime poşet yapan firmaları global anlamda poşet imalatına sevk etti. Şimdilerde kullanılan poşetler virüs taşıyıcısı olarak değil, ihtiyaca cevap veren ve hatta son derece güvenilir bir özellik kazandı. Ama burada öyle bir detay gizliydi ki üreticinin anlaması mümkün değildi. İstenilen bu amacın dışında kalan poşet imalatçıları ağırlıklı olarak üretim potansiyelinde personel çalışmalarını da artırdı. Bu demek oluyordu ki poşet kullanımındaki talep arzı karşılamak zorundaydı. İşçilik ve ilk madde olarak görülen kalemlerin finans anlamında esnekleşmiş olması da gayet açık şekilde ortadaydı. Poşet kullanımın azalması için yapılan yasa ile poşetin kullana bilirliğinin azaldığı kanısı yetersiz bir çalışma oldu, diyebiliriz.

Baskılı Poşet ambalaj fiyatları

POŞET AMBALAJ, BASKILI POŞET AMBALAJ, BASKILI POŞET AMBALAJ FİYATLARI

Poşet imalatı vs. denilince çevreyi tahrip eden zararlı bir üretim söz konusu ise de nette denk geldiğim bir yazıda  PAGEV, “Plastik en çevreci üründür” diyor ve usulüne uygun üretilmiş hiçbir plastik maddenin insan sağlığına zarar vermeyeceğini vurguluyor. Yanlış imha ve yanlış kullanımı düşünce aynı fikirde olmayacağımı söyleyemem. Hepimiz biliyoruz ki hayatımızı kolaylaştıran imalatlardan biri sıralamaya alınsa birinci sırada plastik ürünler gelir. Ve poşetler de bunlardan bir tanesi. Sonuçta kendiliğinde üremiyor ya da tüketilip çevreye kendince bırakılmıyor. Bizler ne yapıyorsak kendimiz yapıyoruz. Tüketici olarak poşetleri nerelerde kullanmamız gerektiğini biliyorsak atık olarak ta nasıl imha edeceğimizi bilmeliyiz. Bu konuda bireylerin sorumluluk almaları gerekiyor.  Ancak böyle çevre bilincinin artırılması ve geri dönüşümün öneminin anlatılması önem kazanacak. Plastik sorun değil ülkemizde bu alandaki en önemli sorun yeterli bilincin oluşmamasıdır.

PAGEV çok haklı. Poşetlerin atıklar halinde kaynağında ayrı toplanmıyor ve geri dönüşüm yaygınlaşamıyor. Burada da bir poşet fabrikası olarak rol oynuyoruz. Bunu için ki yine biz tüketiciler önlem alsak ne kadar yaşamı kolaylaştırmış oluruz. Hem poşetlerin hayatımızdaki yeri büyük! Ve poşet, taşıma aracı olarak hayatımızda yıllardır var olurken poşet ambalajlarında elimizi nasıl hafiflettiğini kullandıkça anlıyoruz. Poşet ambalajların, her alanda karşımıza çıkması aslında bunun göstergesidir. Örneğin; gıda ürünlerini muhafaza etmesiyle ya da giyim vs. birkaç eşyalarda tahribatı önlemesi ile poşet ambalaj üretimi çoğaldı. Böylelikle poşet ambalaj fiyatları değişkenlik gösterdi. Poşet fabrikası, bunu fırsat bilerek poşet çeşitlerini artırırken poşet ambalajındaki seri üretimi de aynı orantıda hızlandırdı. Poşet ambalajların mağaza reyonlarında görmekten haz alıyorum. Açıkçası plastik ürünlerin imalatını desteklemeliyiz, aksi takdirde hayatın pek içinden çıkılmaz bir hal alacağı kesin. Söz konusu sadece poşet yâda poşet ambalaj değil ki, plastikten yola çıkılınca plastik olan tüm her şey içinde yer alıyor. Bilinçli tüketici olmak gerek.