Poşet İmalatı

Globalleşen dünyada, Doğanın ve insanın birçok olumlu ve olumsuz etkiye maruz kalıyor olması ne yazık ki hiç de şaşırtıcı bir durum değil. Günden güne her alanda artan insan gereksinimleri, çevrede yapılan birçok uygulamalar nedeniyle bir o kadar gerileme göstermektedir diyebiliriz Dünya için. Ve bunların başında ise birinci sırada poşet imalatı gelmektedir. İmalatında yapılan enerji tüketimi, doğal kaynakların doğru kullanılmaması ve üretim aşamasında kullanılan yanlış takviye maddesi ile yapısında çok ciddi kimyasallar barındıran poşetlerin yanlış imha edilmesi başlıca nedenlerdendir.

Bu zararlı olguları önleyebilmek adına Dünya poşet imalatına el atarak üretici firmalara adeta savaş açar gibi çalışmalara başladı. Poşet kullanımının yasaklanmasını öngören yasal düzenleme artık tüm Ülkelerde yapıldı. Ve böylelikle halen devam edilen ülkelerde ise poşetlerin üretimlerinde sadece %1’i geri dönüştürülüyor, geri kalan yüzde 99’u ise yüzlerce yıl doğada kalırken artık poşet üretimi üzerinde yapılan çalışmalarla doğada bir kaç yıl içinde yok olma özelliğindeki oluşuna dikkat çekerek üretim sağlandı. Tabi çalışmalar sadece bununla da sınırlı kalmadı. Doğa ve çevreyi etkilemeyen %100 çevre dostu taşıma aracı niteliğinde birçok farklı poşet üretimine gidildi. Bu taşıma poşetleri çoğu tüketici tarafından desteklendiği gibi üretici firmalar tarafından da imalatı desteklendi. Ve diyebiliriz ki; Dünya ülkeleri Poşet imalatını tamamen durdurabilmek için çevreci örgütlerini çoğaltarak yıllar süren girişimlere imza attılar.

Poşet İmalatı Nasıl Yapılır?

Birçok kullanım alanı olan poşetler günümüzde hayatımızın her yerinde bulunmaktadır. Marketlerde, pazarda,alışveriş merkezlerinde ve eczanelerde ve daha birçok kullanım alanı vardır. Yaşam alanımızın her yerinde bulunan taşıma poşetleri gittiğimiz her yerde verilmektedir. Her poşet türüne göre ayrı ayrı makinelerde yapılmaktadır. Poşet türleri içinde bulunanlar şunlardır.

Alçak Yoğunlukta Üretim

Genellikle gıda torbaları için kullanılan türdür. Şeker, pirinç gibi gıda ürünleri için özel üretilmektedir. Shrink filmler ve streç filimler bu kategoride yer almaktadır. Tim ambalaj olarak sizlere birinci sınıf malzemeler ile sağlıklı poşet ve bez poşet üretimi yapmaktayız. Hışır poşetler, Markette, pazarda ve manavda kullanılan poşet gurubundan olan hışır poşetler bu alanlarda kullanılmaktadır. Tişört tipte poşetler, genellikle mağazalarda ve alışveriş merkezlerinde kullanılan poşet türüdür. Atlet kesim poşetlerden oluşmaktadır.

Sağlıklı Poşet Üretimi

Poşetlerin sağlıklı olup olmadığı hala tartışılan bir konudur. Genellikle çöplerden üretildiği sanılan poşetler aslında LDEP ve LLDEP den üretimini gerçekleştirdiğimiz bu poşetler sağlık açısında hiçbir kanserojen madde içermemektedir. Sağlıklı olan poşetler tüm poşet kullanılan alanlarda satışı gerçekleştirilmektedir. Manavda, markette hatta pazarda dahi bulunan bu poşet fiyatları kalitesine göre oldukça düşük fiyatlarla satılmaktadır. Sağlıklı bir hayat için sizlere sunulan bu poşetler aklınızda bulunan tüm şüpheleri giderecektir. Sizlerde bu poşetleri kullanarak hayatınız daha yaşanır kılabilir ve aklınızda hiçbir şüphe olmadan kullanmanızı sağlayabilmektedir.