Poşet üreticileri İstanbul

POŞET İMALATI, POŞET ÜRETİCİLERİ, POŞET YAPAN FİRMALAR, POŞET İMALATÇILARI

Son bir yıldır Covid-19 salgını ile ülkeler, adeta savaş halinde ve ölümle karşı karşıya gelmiştir. Gerek yaşamsal gerekse ekonomik olarak herkesi etkileyen salgından ötürü üretimlerin çoğu, yavaşlamış durumda ve hatta birçok üretiminde tamamen durmuş olması azımsanmayacak niteliktedir. Bu sekteden nasibini alan birçok sektör arasında poşet imalatı yapan firmalar başta olmak üzere poşet imalatı, neredeyse geçen yıla karşı çok fazla yavaşlamıştır. Her ne kadar Dünya sağlık örgütü, salgının biteceği ve yaşamın normal rutine geçeceğini iddia etse de şuan yaşanan birçok ölüm vakasından sonra her şeye daha da titizlikle ve tereddütle yaklaşmaktayız. Buda gıda sektöründe poşet üreticilerini etkiledi.

     Poşet imalatçıları

Kendi çapında düzenlemeler getirerek poşet kullanımı için jeotermik, çözünebilirlik, sağlık dostu gibi reklam objeleri ile piyasada yer aldı. Poşet üreticileri, dünya sağlık örgütünün çalışmaları neticesinde uluslar arası online eğitime katılarak şu dönemde poşet ve poşet imalatçılarını destekleyen çalışmalara imza attı. Ancak hala eş zamanlı devam eden salgından ötürü çalışmaları faaliyete geçirmekte yetersiz kaldı. Birçok uluslararası çalışmalar bu sorundan dolayı ertelenmek zorunda kalındı.

Kısaca özetlemek gerekirse; poşet yapan firmalar ne yapacağını şaşırdı. Çünkü poşet imalatı bir yandan devam ederken bir yandan kar marjı olarak düşüldü. Poşet üreticileri, fabrikasyon hatası malzemeleri ile bir zarara daha uğradı. Çoğu imalat sektörlerinden fire ve fabrika hataları, ay sonu yada yılsonu oluşan kar gözetilerek imal ediliyordu. Gündem olarak yaşanan Covid-19  ters köşe yaptırdı. Poşet imalatçıları, geçen yılın zararını minimize ederken talepte yetersiz kalıp imalat hatalarının zararını maksimum seviyede yaşadılar. Ne poşet yapan fabrikalar nede o kulvarda olan poşet imalatçıları, sekteye uğramamak adına bir çalışma içinde sürekliliğini sürdüremedi. Covid-19 kâbus gibi herkesin üzerine çöktü ve son gelişmelere bakacak olursak düzelecek gibi de durmuyor. Tüm yaşamsal faaliyetlerin aksadığı, bir dönemden üretim ve tüketim beklemek o kadar zorlaştı ki net veriler ile piyasada bulunamıyoruz.

Bu gönderinin yorumları kapatılmış.