0546 220 31 47  ve 0212 801 82 48  nolu Poşet Sipariş numaralarımızdan bizlere her gün kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Plastik ürünler, hafif, esnek, şekillendirilebilir ve ucuz olma gibi özelliklere sahip olduğu için günümüzde birçok alanda değerlendiriliyor. Bunlar arasında en fazla karşımıza çıkanlar ise plastik poşetler. Suya ve diğer dış etkenlere karşı dayanıklı olması da kullanımının yaygın olmasının sebepleri arasında yer alıyor. Neredeyse tüm market, fırın, manavlar ile çeşitli kıyafet mağazalarında plastik poşet yoğun bir şekilde kullanılıyor. Kullanıcılar kendi marka ve logolarını ya da tüketiciyi etkileyebilecek reklam amaçlı görselleri poşet üzerinde kullanarak aynı zamanda tanıtım faaliyetinde de bulunabiliyor. Firmamızda çeşitli boyutlarda baskılı poşet imalatı yapılıyor.

Baskılı Poşet İmalatı İçin Kullanılan Hammaddeler

Baskılı poşet imalatı üretilecek olan poşetin cinsine uygun olarak makine yardımıyla yapılıyor. Bu anlamda yoğunluğu ya da esnekliği farklı olan poşetler için farklı hammaddeler kullanılması gerekiyor. Şeker ve pirinç gibi gıdaların ambalajlanmasında kullanılan poşetler için kullanılan hammaddelerde LLDPE ve LDPE linear bağlayıcı oranı yüksek oluyor. Market poşeti olarak kullanılan çeşitlerde ise hammaddelere biyobozunur katkılar ile polimer dolgulu kalsitler eklenebiliyor.

Baskılı Poşet İmalatı Nasıl Yapılır?

Baskılı poşet imalatı birçok aşamanın ardından gerçekleşebiliyor. İlk aşamada üretilecek poşetin türüne uygun içerikteki hammaddeler karıştırılıyor. İkinci aşamada hammadde, film makinesinde işlenerek rulo haline getiriliyor. Her iki aşama için de kullanılan makineler var. Rulo haline gelen poşet için bir sonraki aşama baskı işlemi. Bunun için de makine kullanarak hızlı ve pratik bir baskı sağlıyoruz. Matbaadan çıkan baskılı ruloları şekillendirebilmek için bir kesim makinesi kullanılması gerekiyor. Üretim sürecindeki doğal fireler geri dönüşüm makinesinde değerlendirilerek yeniden üretime katılıyor. Bu sürecin sonunda müşterilerimizin ihtiyacı için uygun özellikte olan ve aynı zamanda tanıtım imkânı da veren poşetler üretmemiz mümkün oluyor.