POŞET İMALATI HAKKINDA BİLGİ

0546 220 31 47  ve 0212 801 82 48  nolu Poşet Sipariş numaralarımızdan bizlere her gün kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Tim Ambalaj

 

Tüketimin bu kadar yoğun olduğu bir dünyada, poşet imalatının bu tüketimin önüne geçtiğini söylesek; İnanılır gibi değil ama gerçek. Günlük su ihtiyacımızı gideriyormuşuz gibi poşetleri kullanıyoruz. Düşünsenize! Ortalama bir insanın, günlük poşet kullanımı neredeyse 15 ve 20 adet civarındadır. Bu demek oluyor ki aylık olarak poşet kullanımı 450 -600 adettir.

Dünyada 1 milyondan fazla insanın olduğunu biliyoruz. Poşet imalatı hakkında bilgi tahmin edilemeyecek bir rakamda olduğunuz söyleyebiliriz. Aslında poşet imalatında fabrikalar seri üretim yaparken, bizler sadece poşetin kullanımıyla ilgileniyoruz. Yani poşetin zararları aklımıza dahi gelmiyor. Lakin bir gerçek var. Poşet imalatı yüzünden çevrenin birçok olumsuz etki yaratması ne yazık ki hiç de şaşırtıcı olmuyor. Günden güne çoğalan insan popülasyonu ve buna bağlı olarak poşet kullanımının artıran gereksinimler nedeniyle enerji tüketimi, doğal kaynakların kullanılması gibi durumlarda artış oluyor. Çünkü poşet imalatında yıl için binlerce varil petrol tüketimi söz konusudur.

Yeni teknolojinin getirdiği ayrıcalıklarla makinelerin elektrik tüketimi de kanıksanmayacak derecedir. Sayısal olarak bir veriye tabi tutulursa; Poşet imalatının gerçekleşmesinde 58 milyon varil petrole, 9,2 milyar m3 doğal gaza veya 14,5 milyon ton kömüre eşdeğer bir enerji tüketiliyor. Poşete ihtiyacımızın her zaman olduğunu bu denli sayılarla vahim olduğunu göstermek bile üzücü. Hatta son yıllarda gündeme gelen küresel ısınma ve dünyadaki su miktarının azalması gibi durumlarla karşımıza çıkıyor olması daha vahim bir halde olduğumuz gösteriyor. Ancak poşetin üretiminde gerçekleşen tüm olumsuzluklara rağmen poşet imalatından vazgeçmek sadece sorunun boyutunu değiştirecektir ve hiçbir zaman çözümün bir parçası olmayacaktır.

Bu gönderinin yorumları kapatılmış.