Bez Çanta İmalatı

0546 220 31 47  ve 0212 801 82 48  nolu Poşet Sipariş numaralarımızdan bizlere her gün kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Tim Ambalaj

 

 Bez çanta fabrikası piyasaya yeni bir ürün getirmenin spekülasyonunu yüzdelerle ortaya koyarken, tüketici naylon poşet mi, kese kâğıdı mı, bez çanta mı kullanmak daha doğru? Gibi bir karmaşanın içerisinde ne yöne savrulacağını şaşırdı. Ve aslında bir kaos yaşamalarında haklılar. Çünkü naylon poşetin zararları kanıksanmayacak niteliktedir. Öte yandan kese kâğıdının her yıl ortalama 1.milyonun üzerinde ağacı yok etmesi de kaçınılmaz bir gerçek. Kullanımını teşvik edeceğimiz geriye bez çanta kalıyor, bez çanta üretiminde yine biliyoruz ki diğer taşıma ürünlerine göre son derece doğa ve çevre dostu. Ama bu kullanım için yeterli bir neden mi?

Bez çanta imalatında ilerleme kaydedilmiş olsa da belli alanlarda kullanım sağlayamıyoruz en küçük örnek vermek gerekirse; Yağmurlu bir havada poşeti tercih etmek daha mantıklı geliyor en azından taşıdığımız ürünler bez çanta gibi bir torbada ıslanmıyor. Dahası bez çanta fiyatları, poşetlerin fiyatlarının 1 katı civarında. Düşündüğümüzde bez çanta, sağlık açısından tercihi ilk sırada fakat bez çanta fabrikası, tüketicilere esnek bir ürün sunmaları gerek. Dünya da binlerce insandan bir olarak alışveriş yaptığımız ve aldıklarımızı sağlıklı bir şekilde taşıyabileceğimiz ama bir yerde de işimizi kolaylaştıracak bir ürünü istememiz kadar doğal bir şey yok.

Dünya pazarı denilen bir olgudaysak yalnız başına bez çanta bir çözüm mü? Orası pek muamma! Oysa bez çanta firmaları, ekolojik olarak bez çanta imalatında, hem bez çanta fiyatlarında hem de bez çantanın mukavviyetinden önce saydam yapısını göz önüne almalıydı. Çünkü dünyada henüz poşetleri tarihe karıştıracak bir buluş çıkmadı. Bir adım atılması gerekiyorsa ve cılız bir sinyal niteliği taşıması yerine bir çığır açmaları yönünde çalışmalar başlatmalılar! Ancak bu şekilde tüketicinin kafasının karışmasının önüne geçebilirler. Aksi takdirde bez çanta, sadece estetik açıdan kullanılmak istenirse tercih edilecektir.

Bu gönderinin yorumları kapatılmış.