MARKET POŞETİ

Market poşet yapan firmalar

 MARKET POŞET FİYATLARI, MARKET POSET İMALATI

Poşet başlı başına bir ütopya ve evet ancak market poşeti, market poşet imalat olayı market poşet fiyatları açısından değerlendirilmesi gereken bir konu.  Tüketiciler market alışverişlerinde market poşetlerini tercih etmek zorunda kendini hissediyor ve bu fiyatlandırma içinde alım gücü doğuyor. Popülaritesi olan ve hatta her safhada bir evrim geçiren poşetlerdeki şu logolar çığır açacak niteliktedir.
Fakat tüketici, alım gücüne dayattırılmış ve market poşetlerini alma zorunluluğu içinde olunca reklam içeriği barındıran bir poşeti satın almak istemiyor. Yani poşet kullanımını bir nebze azaltan fiyat uygulamasının etkili olduğunu söylemekten kaçınmıyoruz.  Tüketiciler için bir öneri sunmak gerekse; Verilen poşetlerin logosuz olmasını ya da müşteri için reklam bedeli tarzında iskonto uygulamasını isterdim. Dolayısıyla market poşet fiyatlarını satarak değil de reklam barındıran poşetleri satarak iş hacmini büyütürdüm. Tabi bu pek mümkün olur muydu? Şu anki gündemde olan ve olabilecekleri değerlendirirsem bu soruma net cevap bile veremiyorum. Fırsatçılığın getirdiği her imalatta market poşeti yanında sıfır kalır gibi geliyor.

Ne tüketici nede üretici memnuniyetlerini dile getirebilecek bir çalışma içinde değiller. Market poşet satılsa ya da satın alınsa her halükarda bir problem barındıracak ya o yüzden ki market poşet fiyatlarına sekte vuruldu. Zaten piyasanın işine anlam vermek zorlaştı. Bizler tüketici olarak ne yapacağımızı şaşırdık. Poşeti kullanmak zorundayız ama şu dayattırılmışlıklardan gün güne kurtulamıyoruz. Market poşet imalatı içinde kullanım gücünü artıracak yeni çalışmalar beklenirken azaltma gücüne gidilmesi de tartışılacak bir konu. Bilindiği üzere poşetlerin zararlarını saymakla bitirilmiyorken market poşetlerine uygulanan bu ücret son derece yersiz bir uygulama oldu. Yıllardır ısrarla üretimi hala devam eden bir poşetle savaşıyoruz.  Poşetler savaşımız değil, hayatımızın bir parçası haline gelmişken savaş olarak nitelendirilecek çalışmaları tasvip etmiyorum. Bugün tüm tüketicilere sorsak aynı fikirde binlercesi olacaktır.

Bu gönderinin yorumları kapatılmış.