OPP JELATİN POŞET

OPP POŞET,OPP JELATİN, OPP JELATİN İMALATÇILARI, OPP JELATİN FİYATLARI, OPP POŞET İMALATÇILARI

 

Opp poşet denilince akla ne gelir ki?  Bir düşünüp dursak birkaç dakikada ne olduğunu söyleyebilir miyiz ya da işte budur diyebileceğimiz opp jelatin olabilir mi? Kimsenin anlayacağını tahmin etmiyorum, imalatçıları dışında. Hatta sırf bu varsayım için bir anket çalışması yaptım.

Anket çalışmasında opp poşetinin ne olduğu ya da ne için kullanıldığına dair en ufak bir fikirleri yoktu. Benimde yoktu, ta ki opp poşet imalatı yapan fabrikada çalışana dek. Opp jelatin imalatçıları ve opp poşet imalatçıları piyasada daha ismini duyuramamışken opp jelatin fiyatlarında değişikliğe gitmesi ise son derece yanlış bir adımdı. Öncelik fiyatlarındaki revizyon olmamalıydı.  Opp poşet olarak piyasada bir anda ortaya çıkmaları risk bir yerde. Ticaret anlayışını hala çözebilmiş sayılmam karma bir sirkülasyon anlamam mümkün değil. Opp jelatini birde başka yönden ele alsam diye düşündüm. Jelatinli olması yönünden bana bir ambalajı çağrıştırdı ama ambalajın sert mukavvası düşündürdü. Sonra dedim ki hepimizin anlayacağı bir üründen bahsetsem, mesela herkese ‘’Streç film’’ desem bilinçaltımız hemen savunma mekanizmasıyla resmi beyinde görseller ve birkaç örnek veririz bile. Hatta bayanların mutfakta en çok tercih ettiği streç filmin vazgeçilmez bir ürün olduğunu söylemekten çekinmeyiz.

İşte Opp poşet dediğimiz şey;  Ham maddesi olan polipropilen sayesinde tek yönde gerdirilmesi sonucunda işlevsel kullanım sağlayan kilit sistemi özelliğindedir. Parlak ve şeffaflığıyla toz tutmama, su geçirmeme, pussuz olma gibi koruyucu özellikler barındırır. Genellikle beyaz jelatin diye adlandırılmasından olsa gerek ki opp jelatin diye adlandırılmış.

Araştırma yaparken opp poşetin ismine takılı kaldım ve tüm şeffaf poşetlere benzetir oldum. Aslında puzzle gibi her şeyi bir araya getirince streç film, bir opp poşet ve opp jelatin demekmiş demekten kendimi alamıyorum.  Ama strej filmle aynı değil sadece benzer birkaç özellik içinde barındırıyor.  Opp poşet adından anlaşıldığı üzere bir opp kilidi var aradan geçen bant kırmızı renkli ve uyarı çizgi kapat komutu veriyor. Zamanla üretimin ve tüketimin olduğu günümüz sektörlerinde reklamı olan ambalaj kartonların üzerinde opp poşet yazısını gördükçe benimseyeceğimiz amaçlanmış. Meğer firma farklı algı yaratarak satış marjını yükseltmeyi hedeflediğinden önceliğini opp poşet fiyatlarına çekmiş. Ucuz bir maliyetle satış planlanırken piyasada opp poşetin hızlı bir şekilde duyulması da kısa sürede gerçekleşti. Yeni jenerasyon bu olsa gerek dedirten opp poşet imalatçıları uzun soluklu bir üretime son hızla devam ediyor. Doğru analizler dahilinde opp poşeti bilmeyen tüketici kalmayacak !..

baskılı baskısız opp ve cpp poşet

BASKILI BASKISIZ OPP ve CPP

LDPE
torbalara göre daha parlak ve şeffaf olma özellikleri taşır, yapışkanlı poşet veya yapışkanlı jelatin olarakta adlandırılır. yüksek mekanik ve optik özellikleri bulunur kimyevi maddelere karşı koruyucu özellik taşır. Toz tutmama ve pussuz olma özellikleri vardır. BOPP’ye göre daha esnek bir malzemedir. Kaynak zorlamalarına ve yırtılmalara karşı dayanıklıdır.

Genellikle
jelatin poşet olarak adlandırılır. Özellikle tekstil, gıda, promosyon ambalajları ve kırtasiye sektöründe geniş kullanım alanına sahip olan malzeme, düşük ısıda kaynak tutma özelliği ve dayanıklı olması sayesinde laminasyon katı olarak da kullanılabiliyor.

Opp ve Cpp cast film ürünleriniz teknik kabiliyeti yüksek parkurumuzda çok şık ambalaj malzemeleri olacak şekilde kusursuzca işlenir. OPP açılım olarak, (oriente polipropilen), plastik hammadde olan polipropilen (PP)’nin üretimi sürecinde tek yönde gerdirilmesi sonucunda işleysel özelliklerinin değişmesiyle ortaya çıkan malzemedir. CPP ise, (cast polipropilen) plastik hammadde olan polipropilen (PP)’nin üretimi sürecinde gerdirilmeden üretilmiş malzemedir.

OPP / CPP Ambalajlar

Özellikler:

  • Naylon poşetlere oranla daha parlak ve daha şeffaf niteliklere sahiptir.
  • Kullanım sırasında daha esnektir.
  • Yüksek optik ve mekanik özelliklere sahiptirler.
  • Kimyasal maddelere karşı da koruyucu özelliği bulunmaktadır.
  • Sağlık açısından en zararsız plastik malzeme özelliğini taşırlar.
  • Toz tutmama özellİğine sahiptir, hijjeniktir.

Jelatin Poşet İmalatında Güvenilir Firma

 

Jelatin Poşet İmalatında Güvenilir Firma

 

 

 

Poşetleri insan yaşamında olmazsa olmaz unsur haline gelmiştir. Aldığımız ya da sattığımız her bir gıdayı eşyayı ya da malzemeyi poşetlere koyarak taşır ya da satarız. Özellikle jelatin poşet adı verdiğimiz bu poşet çeşitleri ürünleri hem saklama hem de koruma amacı ile hayatımızı her yerinde tercih ediyor. Kullanım alanının yaygın olması nedeni ile de ülkemizde ve dünyada jelatin poşet üretimi de gerçekleştiren firmalar da ambalaj sektöründe birbirileri ile rekabet girer hale geldiler.

Baskılı poşet ürünlerinde tüm çeşitleri sitemiz Tim Ambalaj bünyesinde bulabilirsiniz. Toptan baskılı poşet üretimi yapan firmamız mağaza poşetleri, market poşetleri ve jelatin poşetler dahil bir çok poşet gurubunda İstanbul, Ankara, İzmir başta olmak üzere tüm ülke genelinde hizmet vermektedir. 

Jelatin Poşetin Nereden Nasıl Temin Ederim

Kullanım alanının yaygınlaşması ile birlikte jelatin poşet üreten firmalar da bir hayli fazlalaşmıştır Ambalaj sektörüne yıllardır hizmet veren firmamız da hayatınızın her alanında ihtiyaç duyduğunuz bu ürünleri toptan jelatin poşet satışı ile alımınıza sunuyor. Bu sayede bu ürünleri ekonomik fiyatlara sahip olma fırsatınız oluyor.  Eğer bir firma ya da mağaza sahibiyseniz ve jelatin poşet kullanımınız yaygınsa. Mutlak toptan satış fırsatlarından yaralanmalısınız.

Jelatin Poşet Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Jelatin poşet satın alırken dikkat edilmesi gereken en önemli unsur firma seçimi olmalıdır. Toplu ya da parça halinde poşet alımı yapacaksanız, bu konuda firmanı sizlere sunduğu fırsatlara bakmanız gerekir. Toptan alımlar biraz daha ucuza geleceği için alımlarınız toptan olarak yapmanız sizin için daha avantajlı olacaktır. Eğer satın alma işlemlerini o internet üzerinden gerçekleştirecekseniz mutlaka alternatifli ödeme olanakları ile kapıda ödeme imkânı veren firmaları tercih etmelisiniz. Bu konuda üstün hizmetler sunan firmamız sizlere sanal ortamda alternatifli ödeme şekilleri ve kapıda ödeme imkânları ile jelatin poşet satışı hizmeti sunuyor. Ayrıca jelatin poşet alırken ne amaçla kullanacağınız göz önünde bulundurmanız gerekir. Kilitli ve yapışkanlı olarak satışa sunulan jelatin poşetlerin kullanım alanları da farklı olmaktadır.

Jelatin Poşet Fiyatları

Jelatin poşet fiyatları alacağınız ürün sayısına göre ve çeşidine göre değişkenlik göstermektedir. Yapışkanlı ve kilitli çeşitleri bulunan jelatin poşetin yapışkanlı olanı fiyat olarak biraz daha uygundur.  Bu nedenle jelatin poşet alımı yaparken fiyata göre değil, ihtiyacınız karşılayabilecek özellikte olmasına dikkat etmeniz daha doğru olur. Baskılı poşet ürünleri için bizlerden teklif almadan karar vermeyin

www.timambalaj.com