TOPTAN POŞET FİYATLARI

TOPTAN POŞET ,TOPTAN POŞET FİYATLARI, BASKILI TOPTAN POŞET

Kendi ürettiği poşetin toptan satışını yapan firmalar ve toptan poşet satışı yapan firmalar ne kazanıyordu ki ücret uygulaması 01.01.2019 tarihinde kanun yasası haline getirildi. Toptan poşet imalatı yapan firmalar toptan poşetlerin üretim aşamasından tutun, müşterilerine ulaşmasına kadar geçen her detayı daha titizlikle kontrol etmek zorunda kaldılar. Sermayeye yansıyan parasal kaynakların finanse edilmesinde muhasebeleştirildi. Artık toptan poşet fiyatları deparlarına göre baskılı toptan poşetler ve baskısız toptan poşetler olarak ayrıma tabi tutuldu. Böylelikle poşet beyannamesi de rahatlıkla verilebiliyordu. Üretici firma bundan memnun mu? orası meçhul, düşünsenize ! 0546 220 31 47  ve 0212 801 82 48  nolu Poşet Sipariş numaralarımızdan bizlere her gün kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Her sektör mallarının satış noktasında poşet için bir miktar talep edecek; belirlenen ücret 25 kuruş ise içinden 15 kuruşu katılım payı olarak devletin hesabına yatacak, kalan 10 kuruş ise hiçbir sektöre kar getirisi bile sağlamayacaktır. Muhasebede toptan poşetlerin maliyeti ve kdv bedelini kapsayacak bu tutar. Tüketici bundan ne kadar memnun? Geri kazanımın desteklenmesi amacıyla hesaba geçilen paraların bir bedeli olmayacağını iyi biliyorlar. Yıllardır poşetlerle mücadele var! Her yeni gün bir uygulama ile insanlar sömürülmekte çünkü toptan poşetleri hayatımızdan çıkarmak sanıldığı kadar kolay olmadığını ülke biliyor. Çevre projelerinin çoğu buna örnektir. O kadar gülünç vaziyetteyiz ki verilerle bile savunamıyoruz. Naylon poşetin kullanımını azaltmak için yapılan bu uygulamayla beraber bide satış noktalarında toptan poşetin ücretsiz verildiği tespit edilen firmaya ceza kesiliyor. Bu yüzden poşetlere barkot sistemi getirildi ki satış noktalarından tespiti rahatlıkla yapılsın.

Ne büyük bir yasa ihlali! 25 kuruştan 15 kuruşu katılım payı 10 kuruşu kdv ve ceza 10 TL haydi sektörler baş aşağı! Her an idari para cezası kapınızı çalabilir, temkinli olmak gerek. Hem baktınız baskılı toptan poşetlere logo yada tasarım ücreti, imalatta sıkıntılı deyip baskılı toptan poşetlere 50 kuruş satışı dayattırılır. Kim bilir hepsi naylon poşetlerin kullanımını azaltmak için…

0546 220 31 47  ve 0212 801 82 48  nolu Poşet Sipariş numaralarımızdan bizlere her gün kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

POŞET BASKISI

0546 220 31 47  ve 0212 801 82 48  nolu Poşet Sipariş numaralarımızdan bizlere her gün kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Tim Ambalaj

 

Bir petrol türevi olan polietilenden üretilen poşet, ne yazık ki petrol ve doğalgaz gibi yenilenemeyen enerji kaynaklarının azalmasına ve çevre kirliliğine yol açmakta sınır tanımıyor. Aslında düşünüldüğünde poşet, üretim anından itibaren dünya için tehdit oluşturuyor. Ve tehditlerin vahim olmasına rağmen sektörler, poşet baskısında bir azaltma yönünde çalışmalar yapmıyorlar. Belki de dünyanın bohem çöplüğüne dönüşmemesinin en önemli nedeni poşet ve poşet baskısıdır. Çünkü poşetler çevrede sadece kirlilik yaratmıyor, suyumuzu tüketiyor, göl ve nehirlerin akışını bozuyor, depolamada maliyetler oluşturuyor, üretiminde harcanan enerji ve elektrik voltun artışı ve tabi ki denizlerdeki yaşamı da tehdit ediyor.

Öyle ki doğal yaşam ortamlarına verdiği zararla nesli tükenmekte olan türlerin varlığını yok ediyor. Deniz dipleri adeta çöplük Bu poşetlerin suda bulunması bir kimyasal dağılım sağladığından değil, canlılar yiyecek sanıp yedikleri için ölüyor. Düşünsenize! Her yıl 100 binin üzerinde canlının ölmesine sebep olmak üzücü fakat aynı hatayı tekrarlıyoruz. Yeryüzünde ormanlar yine birer çöplük. Güneş ışınlarının poşete teneffüs etmesiyle yangınların çıkması, ağaçların yok edilmesi zararında ötesindedir.

Farkında mıyız? Biz tüketiciler, yanlış imhalarla poşetleri silah aracı gibi kullanıyoruz. Ve ne hikmetse poşet imalatında birde utanmadan yeniliklerle poşet fiyatlarını esnekleştirip, kullanımına teşvik çalışmalar yapıyoruz. Evet, bir yerde haklı olabiliriz, poşetler ihtiyaçlarımıza hemen cevap vermektedir. Hatta çoğu zaman hayatımızı kolaylaştırıyor ama poşet fiyatlarında bir düzeltmeye gidileceğine Çevre ve çevreci örgütleri biraz duyarlı olsalar. Mesela poşet baskısı yapan firmalar, denetlenip sosyal medya mecralarında tüketiciyi bilinçlendirmek adına programlar, kurslar vs… gibi önlemler alınsa daha doğru olmaz mı? Hem tüketici bilinçlenmiş olup, bir nebze de olsa yaşamı tehdit eden bu virüse bir ilaç gibi gelecek. Umarım gün geçtikçe yaşama dair poşet konusunda gecikmiş olmayız.